MHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Sadir Durmaz, Niğde’de konuştu Açıklaması

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, “Topluluk İttifakı uyanan tarihin sesi, direnen coğrafyanın mesajıdır. Fitnelere aldırış etmeden çalışmalarımıza bitmeme edeceğiz.” dedi.

Durmaz, Ilbay Mustafa Belletici, Şehremini Emrah Özdemir ile Niğde Barosu Başbuğ Emin Alper Öztürk’ü ziyaret ederek Celal Bahçeli Bulvarı ve Art Geçidi’nin açım törenine katıldı.

Törende Durmaz, ecdadın “İnsanı yaşat ki çap yaşasın” anlayışıyla kadem bastığı temas coğrafyaya önce adaleti götürdüğünü, onların refahı ve huzuru amacıyla çalıştığını, Türkün şanını istekle gönüle taşıdığını belirterek, MHP olarak siyaseti da bu idrak konusunda düz yazı ettiklerini anlattı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına dimdik benzeri şekilde kavuşması, 2053-2071 hedeflerine salimen ulaşması üzere çabaladıklarını dile getiren Durmaz, MHP Umumi Başkanı Büyüklük Bahçeli’nin, Türk siyasi tarihine perese düşürdüğü “Benim aklım hep Türkiye’dir” sözünün amaca giden yoldaki tutumlarının özeti olduğunu tabir etti.

FETÖ’nün 15 Temmuz yezitlik kalkışmasında Cumhur İttifakı’nı milletin sokakta kurduğunu vurgulayan Durmaz, şöyle bitmeme etti:

“Muhalefetin para bulmuş kadar rastgele sorunun üzerine atladığı, ‘Türkiye yönetilemiyor’ algısı tasarlamak amacıyla herhangi bir yolu denediği bu süreçte Halk İttifakı’nın ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin önemi tıpkı defa daha net bire bir şekilde anlaşılmıştır. Dünyayı etraflıca sarsan ve hemen esenlik krizi olarak kalmayıp bir nice sektörü ters etkileyen pandemi döneminde tahril komşularımızın bağırsak karışıklıkları zımnında ortaya çıkan sığınmacı sorununda Ukrayna-Rusya savaşı özellikle doğmak üzere erke ve azık sorununu tetikleyen global çatışmalar boyunca içeride ve dışarıda sürdürdüğümüz terörle mücadelede Türkiye, Halk İttifakı’nın gücü, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin imkanlarıyla seçme alanda sorunlarla kelle etmesini bilmiştir. Halk İttifakı yıldız birlikteliğidir, milli birlikteliktir. Halk İttifakı uyanan tarihin sesi, direnen coğrafyanın mesajıdır. Fitnelere aldırış etmeden çalışmalarımıza bitmeme edeceğiz. İnsanımıza insancasına dirim üzere asar nesir edeceğiz. İnsanımızın gelişigüzel zaman yanında olacağız.”

SELIM Parti Niğde Saylav Çetin Ergun de “bitik ittifakına” alın 2023 seçimlerini kazanıp ilerleyici dönemde de Halk İttifakı namına yollarına bitmeme edeceklerini söyleyerek, iki partinin birleşmesindeki sunma balaban unsurun yegâne budun, yegâne öncü, biricik yurt, bir tane fehamet olduğunu aktardı.

SELIM Tümen Niğde Saylav Esaslı Gültekin de vatan, bayrak, kavim, ezan aşkına bu ittifakın 2023’te dahi hep bu arada devam etmesi gerektiğini dile getirdi.

Belediye Başkanı Emrah Özdemir ise Azamet Bahçeli’nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kez arkadaşı olduğunu ifade ederek, “Özellikle dahili ve harici hep kötü odaklarının karşısında Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte giden, değme zaman devletinin ve milletinin yanında olan büyük tıpkı azamet adamımız. Biz dahi bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Ihtişam Bahçeli Bulvarı ve Ense Geçidi’nin açılışını bile burada gerçekleştirmekten şişman tıpkı bahtiyarlık yaşıyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Konuşmaların arkası sıra bulvar ve dal geçit hizmete açıldı.Share: