MHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Sadir Durmaz, Niğde’de konuştu Açıklaması

MHP Umumi Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, “MHP ve Cumhur İttifakı 6 pozitif 1 oluşumuna cebin devleti ve milleti için çalışmaya devam edecek. Geleceğin reis ülkesi Türkiye’ye makul giden yolda evvel 2023, özgüvenle 2053, hedeften sapmadan Allah’ın izniyle 2071 hedeflerine ulaştıracağız.” dedi.

Durmaz, Niğde’üstelik İl Ekin Merkezi’nde partisinin organ paydaşlık programında yaptığı konuşmada, üstünde yaşadıkları coğrafyanın cılız aynı yer parçası değil, gelişigüzel karışı martir kanlarıyla yıvışık şerif yurt toprağı olduğunu söyledi.

Vatanın bekasından, devletin birliğinden, milletin dirliğinden elan mehabetli bir bahis olmadığını tamlayan Durmaz, “Milletimiz ariftir, herkesin duasını üstelik fikrini bile zikrini da bilir. Ferasetiyle olanı biteni de görmektedir. PKK yıldırı örgütünün politik şubesi HDP’ye vekâlet verenlerin, çabucacık değme dönme FETÖ’cülere af çıkarmaktan bahsedenlerin, yıldırıcı Demirtaş’la kahvaltı planı yapanların, İzmir’in değil birlikte Atina’nın şehremini gibi mütekellim haysiyet fukarasına biricik laf edemeyenlerin, Türk milletine biricik taahhütleri 7 partili ayrımsız koalisyon hükûmeti olanların bu ülkeye yapabilecekleri tek husus yoktur.” ifadelerini kullandı.

Durmaz, Halk İttifakı olarak devletin ve milletin milli ve manevi değerlerinin karşısında kim varsa onların değme ahit karşısında olacaklarını vurgulayarak şunları kaydetti:

“MHP’nin milli duruşundan sayrılık duyanları tasalı etmeye daha çok de devam edeceğiz. Ülkemiz üstünde hesap yapanların, alacak operasyonlarıyla milli iradeyi hedef alanları, parayı verenin düdüğünü araklayıcı sözde anketçilerini bugün burada olduğu kadar hayalet kırıklığına uğratmaya bitmeme edeceğiz. Bizim anketimiz sıktığımız halk, baktığımız gözdür. Bizim anketimiz Niğde’dir, yer belediyelerimizdir. Sahtekar anketçiler gelsinler da iki gündür gittiğimiz yerlerde vatandaşın Milliyetçi Akıntı Partisine olan bağ ve alakasını görsünler. Cumhuriyetin 100. sene dönümü olan ve bizce 100 yılın seçimi mahiyetindeki 2023 seçimleri Türkiye’nin nasip ve karar yılı benzeri zamanda tarihsel kavşağıdır. Bu şuur ve kavrayışta siyasal faaliyetlerimizi yoğunlaştırıp bıkmadan, usanmadan sürdüreceğiz. MHP ve Topluluk İttifakı 6 fazlalık 1 oluşumuna alın devleti ve milleti için çalışmaya bitmeme edecek. Geleceğin lider ülkesi Türkiye’ye akıllıca giden yolda önce 2023, özgüvenle 2053, hedeften sapmadan Allah’ın izniyle 2071 hedeflerine ulaştıracağız.”

MHP İl Başkanı Cumali İnce ise Halk İttifakı’nın siyasi partilerin sıradan bir seçim anlaşması şeklinde tanımlanmayacak kadar derin, manidar ve dinç benzeri geçim olduğuna dikkati çekti.

Konuşmaların arkası sıra partiye akıbet aynı ayda uzuv yapılan 495 kişiyi temsilen 21 üyeye rozet takıldı.Share: