MHP’li Osmanağaoğlu: “Kapılar gazilerimize ve şehitlerimize kapatılıyorsa o yan obstrüksiyon altında demektir”

MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, İzmir Büyükşehir Şehremini Bronz Soyer’in 19 Ilkgüz Gaziler Günü’nde “şehit aileleri ve gazileri kapısından gabi çevirdiğini” belirterek, “Türkiye düşmanlarına açılan kapılar gazilerimize ve şehit ailelerimize kapatılıyorsa o kat karışma altında demektir.” dedi.

Osmanağaoğlu, Türkiye Martir Aileleri ve Gaziler Vakfı Genel Başkanı Üstüner Midiliç ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Meclis’te gerçekleşen kabulde Osmanağaoğlu, Türkiye Martir Aileleri ve Gaziler Vakfı Umumi Sekreteri Ramazan Çelik ve beraberindeki heyetin, 19 Ilkgüz Gaziler Günü’nde, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i kavramak istediğini ancak Soyer’in görüşmeyi reddettiğini söyledi.

Şehitlere ve gazilere vefa borcunu unutmanın “şişman tıpkı küstahlık” olduğunu tamlayan Osmanağaoğlu, bu tutumun kabul edilemez olduğunu ifade etti.

“Gazilerimizle buluşmak amacıyla mi antlaşma bulamamıştır?”

“Bronz Soyer haddi aşmakta, sınırları zorlamaktadır” diyen Osmanağaoğlu, Soyer’in oturduğu koltuğun alp şehitlerin, gazilerin ve onların ağızları dualı ailelerinin fedakarlıklarıyla korunduğunu belirtti. Osmanağaoğlu, şunları söyledi:

“Terör örgütü PKK’yı beslediği, belediyenin kaynaklarını PKK terör örgütüne aktardığı amacıyla kayyum atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanına hususi programlar tertiplemeye, onu ‘Amed Belediye Başkanı’ diye davet etmeye, slogan attırmaya antlaşma bulan Bronz Soyer, tıpkısı gazimizin lütfederek gerçekleştirdiği ziyarete mi antlaşma bulamamıştır? Palikarya sempatizanlığı yapmaya, sağa sola Yunan Kralı Agamemnon’un ismini vermeye, kebir Türk bayrağının dalgalandığı Kadifekale’ye Pagos ismi isnat etmek için çaba harcama etmeye antlaşma bulan Tunç Soyer, bu topraklardaki varlığımızın sebebi gazilerimizle görüşmek amacıyla mi antlaşma bulamamıştır? Paris’te tüvana PKK’lı Ayşen Uysal’a mahiye bağlamayı bellek eden, PKK destekçisi ve İslam düşmanı Slavoj Zizek’i İzmir Mevhum Betik Fuarı’na çağırma etmeyi unutmayan Tunç Soyer, gazilerimizin, şehit ailelerimizin fedakarlıklarını kuşkusuz unutabilir? Yiğit tıpkısı gazimiz İzmir Büyükşehir Belediye Başkanını ülfet edemiyorsa, o rahatlık karışma altında demektir. Yıldırı örgütü sempatizanlarına, yıldırı örgütü militanlarına, Türk düşmanlarına, Türkiye düşmanlarına açılan kapılar gazilerimize ve şehit ailelerimize kapatılıyorsa o erinç engelleme altında demektir.”

Türkiye Şehit Aileleri ve Gaziler Vakfı Genel Başkanı Üstüner Midiliç ise martir yakınları ve gazilere müteveccih rehabilitasyon merkezi yapmaya yönelik proje kapsamında, Soyer ile ahbaplık etmek istediklerini fakat görüşemediklerini söyledi.

Vakfın Genel Sekreteri Ramazan Polat ise Soyer’in kendilerini 2-3 saat beklettiğini belirterek, “Özel kalem bizi oyalamaya çalışıyordu. 2-3 saat bizi beklettiler. Asayiş görevlileri daim yanımızda devir atıp duruyordu. Sonradan sanki teröristmişiz üzere güvenlik görevlileriyle bizi kapıya kadar götürdüler.” dedi.

Share: