“Millî Mardin Fotosafari” yarışması başladı

Mardin’de bu yıl beşincisi planlı “Millî Mardin Fotosafari ” yarışması başladı.

Valilik ve Mardin Büyükşehir Belediyesi aksiyon birliğiyle gerçekleştirilen “Masal kent Mardin” mevzulu konkur kapsamında Türkiye’nin ayrımlı bölgelerinden çokça sayıda aç ve saftirik fotoğrafhane 4 aktarılma boyunca kentin tarihi, kültürü ve turizm potansiyelini fotoğraf karelerine yansıtacak.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Içtimai Hizmetler Ofis Başkanlığında yarışmanın geçmiş gününde yaklaşık 250 fotoğrafçı kayıt yaptırdı.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Misyon Süzen, masal site Mardin’birlikte fotoğraf sanatçılarını ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Mardin’in bilcümle detaylarıyla dünyaya tanıtmayı amaçladıklarını aktaran Süzen, şöyle konuştu:

“Değme güzeşte yıl daha üstelik büyüyerek programlarımıza bitmeme ediyoruz. Benzeri sürü hikayeyi barındıran, bir çok medeniyete eş sahipliği yapmış topraklarda yaşıyoruz. Bunun kıymetini bilmemiz lazım. Geleceğe dahi izler bırakmamız geçişsiz. Yaptığımız yarışmanın temel amaçlarından biri bile bu.”

Resimci Yusuf Kılınç bile Mardin’in fotoğraflarını kabul etmek üzere Samsun’dan geldiklerini, daha önceki birlikte Türkiye’nin birçok yerinin fotoğraflarını çektiklerini aktardı.

Kılınç, kentin herhangi bir yerini fotoğraflamayı istediğini kaydetti.

İstanbul’dan mevrut Merve Ağır Sıklet ise çok görmeyi istediği Mardin’e ilk kez geldiğini belirterek, masal şehrini görüntülemek amacıyla çokça heyecanlı olduğunu dile getirdi.

Yarışmada dereceye girenlere hediye verilecek.

Share: