Miniklere efsanevi sevgisini talimli köpekler verdi

– Miniklere efsanevi sevgisini eğitilmiş köpekler verdi

-Eğitilmiş köpekleri hoşlanmak talip anaokulu öğrencileri birbiriyle yarıştı

-Köpek eğitmeni Taner Kurt, kapik saldırılarından korunma yollarını anlattı

DÜZCE – Düzce’dahi anaokulu öğrencilerine hayvan sevgisini etkilemek üzere planlı etkinlikte eğitimli köpekler minik öğrencilere gösteri yaptı. Köpeklerin gösterisini nefeslerini tutarga izleyen minikler birey dostlarını kağşamak üzere birbirleriyle yarıştı. Profesyonel kapik eğitimeni Taner Kurt gösteri sonrası yaptığı açıklamada köpek saldırılarına karşı yapılması gerekenleri anlattı.

Düzce Albay Talat Demirel Anaokulu hoşgörülü ve öğretmenleri minik öğrencilere efsanevi sevgisi ilkah etmek üzere etkinlik düzenledi. Etkinlikte Molly isimli eğitilmiş köpekle eylem özne kapik eğitmeni Taner Kurt hem anaokulu öğrencilerine hayvan sevgisi üzerine bilgiler verdi hem da köpekleriyle gösteri yaptı. Özellikle köpeklerin insanların can arkadaşı olduğunu gösteren Taner Aldanmaz ve Molly’nin gösterilerini miniklerde nefeslerini yilbik izledi. Molly’nin gösterileri sonrasına oyun topunu havada yakalamasını ise alkışladılar. Taner Aldanmaz, öğrencileri, köpekleri sevmelerini isteyince ise minikler köpekleri boşalmak amacıyla birbirleriyle yarıştılar.

Gösteri sonrası açıklama yapan istekli kapik eğitmeni Taner Kurt; “Anaokulunda hakeza bire bir etkinlikte bulunak bizim için çokça fena hâlde. Gerçekten çocuklara kapik sevgisini etkilemek, köpekleri, dışarıda köpek saldırısında yapmamız gerekenleri anlatmak bizim zarfında çokça fena hâlde oldu. Kollar içinde müfit olduğunu düşünüyorum” dedi.

Köpek saldırılarında yapılması gerekenler

Köpek saldırıları esnasında yapılması gerekneler için bile bilgiler veren Taner Aldanmaz; “Tezyifkâr çocuklara bunu anlatırken elan pir tıpkı dille terennüm etmek gerekiyor. Öncelikle kaçmamamız gerekiyor, Ellerimizin aşağıda olmaması gerekiyor. Ellerimizi göğsümüzde bağlamamız ve debi etmememiz gerekiyor. Kaçtığımız ant köpekler avcılık içgüdüsüne kapılıyor ve kaçtığımızda çok şişman ihtimalle saldırıya uğrayabiliyoruz. Kaçmadığımız ahit ise saldırıyı haddinden fazla henüz aza düşürebiliyoruz. Durup dururken tek kapik ve etken mahlukat kimseye saldırmaz. İnsanlarda dahi hayvanlarda de bire bir şekildedir. Eğer köpek saldırdıysa katiyetle köpeğe ya taş atılmıştır, bağırılmıştır yahut vurulmuştur. Bunun üzere bire bir hareketli gerçekleştirilmiştir. Köpeklerdeki güruh psikolojisi ayrı tıpkı format. Köpekler derinti psikolojisine girerse saldırması çok elan efdal oluyor. Bunun içinde kaçmamamız gerekiyor. Bunun kabilinden hâller amacıyla siktirici çocuklarla çalışmalar ayırmak çokça daha faydalı evet” dedi.

Gösterinin böylelikle ise Albay Talat Demirel anaokulu öğrencileri Kapik eğitmeni Taner Kurt’a çiçek vererek teşekkür etti.

Share: