Muğla haberi: American Hospital The Bodrum Cup Yelkenli Yarışları, 15 Ekim’de başlayacak

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, “Maviye Bati Katıyoruz” sloganıyla düzenlenecek American Hospital The Bodrum Cup Yelken Yarışları, 15-22 Ekim’de gerçekleştirilecek.

Organizasyonun benibeşer sponsoru olan hastanenin tarihi işporta alanında planlı toplantıda, bu yıl 34’üncüsü yapılacak yarışın etapları karşı hikmet verildi.

Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, toplantıda yaptığı konuşmada, The Bodrum Cup’ın vakit kaybetmeden tıpkı konkur değil bazı değerlere aksan fail ayrımsız açar olduğunu söyledi.

Bodrum Şehremini Ahmet Aras ise bu tür etkinlikleri başlatmanın macerasız, sürdürmenin ağırlık olduğunu ifade ederek organizasyonun bugünlere gelmesini sağlayanlara teşekkür etti.

Organizasyonun ortamında olmaktan bahtiyarlık duyduklarını dile getiren Bodrum Amerikan Hastanesi Başhekimi Dr. Yusuf Babayiğit ise ekonomiye, turizme katkıda kâin etkinliğin katılımcılarına başarılar diledi.

Toplantıda, The Bodrum Cup Fahri Başkanı Erman Aras, gençlere deniz sevgini etkilemek için yola çıktıklarını anlattı. Temas sene, “Koylarımızı koruyalım, denizlerimizi temiz tutalım” cümlelerini bıkmadan tekrarladıklarını anlatan Aras, semavi ekonominin sürdürülebilir olması için doğanın ve çevrenin korunması gerektiğini rapor etti.

Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal üstelik 15 Ekim’de kampana çalma töreni gerçekleştirilecek yarışların etaplarını paylaştı.

Toplantıya, Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Milas Şehremini Muhammet Tokat, Akdeniz Turizm Vakfı Umumi Sekreteri Andrew Agius Muscat ile tertip görevlileri ve destekçiler katıldı.

Çeşitli sanatsal etkinliklerin yapılacağı yapılanma, tedbir yarışlarının ardından 22 Ekim’de Milas Çökertme açıklarında sona erecek.

Share: