Muğla’da gidiş geliş polisleri depremzede çocuklara oyuncak dürü etti

Muğla’üstelik gidiş geliş polisleri, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen çocuklara müteveccih etkinlikler düzenleyerek oyuncak dağıttı.

“Asrın felaketi” kendisine nitelenen Pazarcık ve Elbistan merkezli 6 Şubat’taki depremlerden uymazlık gören ve Muğla’daki yurtlara yerleşen dallar ve anneleri için Muğla Emniyet Müdürlüğü Gidiş Geliş Tescil ve Denetleme Bölüm Müdürlüğü ekipleri izlence düzenledi.

Kredi Yurtlar Kurumuna vabeste Turgut Başkan Eş ve Kız Öğrenci Yurdundaki anasınıfında eğitim gören depremzede öğrencilerle mülaki ekipler, trafik kurallarına ilgilendiren cızık film gösterimi yaptı. Ekipler, trafikteki temel davranış biçimlerini “Kanka Polis” maskotunun katılımıyla kullanışlı gösterdi.

Etkinlik sonrasında erkek çocuklara balon, alarga kumandalı oyuncak polis arabası, kızlara da bebek bağış fail gidiş geliş ekipleri, depremzede miniklerin yüzünü güldürdü.

Ekipler, depremin arkası sıra bölgeye mevrut afetzede kadınlara bile “önceki olsun” dileğinde bulunarak, 8 Mart Dünya Kadınlar Haset nedeniyle karanfil verdi.

Share: