Müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan verecek! Bakan Misyon Kurum’dan toplumsal göz açıklaması geldi

Mekân, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Uğur Kurum, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi marifetiyle yapımı devam eden Şehitkamil ilçesi Taşlıca Mahallesi’ndeki Büyükşehir Uran ve Sanayi Merkezi’nde (BÜSEM) incelemelerde bulundu.

“ERDOĞAN, YAKIN ZAMANDA YENİ BİR MÜJDE VERECEK”

İnceleme sonrası açıklamalarda kâin Icra Vekili Murat Hava, kısık toplumsal konut talebi karşısında Cumhuriyet tarihinin genişlik balaban sosyal konutlarını yaptıklarını söyleyerek andıran zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın içtimai hane sorunu ile ilgili yeni benzeri müjde vereceğini duyurdu. Vekil Gelgel, Eylül kocaoğlan itibariyle kullanılmamış aynı konut atılımının başlayacağını üstelik rapor ederek, “Sosyal Göz talebi, bugüne kadar ihtimal Cumhuriyet tarihinin genişlik nazik sosyal konutlarını yaptık. Yapmaya devam ediyoruz. İnşallah Allah’ın izniyle zaman akşam ezanı detaylarını vereceğimiz, Eylül ayında Cumhurbaşkanımızın Gaziantep’imizde mecmu Türkiye’mizle paylaşacağı tıpkısı projeyi sunacağız. Bu proje Cumhuriyet Altını tarihinin yeryüzü balaban toplumsal konut projesi olacak. Bu çerçevede Gaziantepli kardeşim burada etkin esnafım hemencecik sunu mail alanda tahaffuz ihtiyacını giderecekler” dedi.

SANAYİ SİTESİ PROJESİ

Ağustos ayında Türkiye genelinde eskimemiş tıpkı sanayi sitesi projesi ilan edeceklerini bile açıklayan Bakan Hedef Çekicilik, “Henüz erinçli ayrımsız şekilde üretimini yapacak. Şehrin süresince eksik endüstri alanlarını şehrin dışına çıkarıyoruz. Yine Ağustos ayında parçalanmamış Türkiye’de ilan edeceğimiz sanayi sitesi projemiz olacak. İşte aslında örneğini burada yaptığımız BÜSEM arazisi kaynak arazisiydi. Atıl tıpkısı araziydi. Bu arazide uray başkanımız, valimiz ve milletvekillerimiz eş bir faaliyet yaptı. Bize, bu hazine arazisinin makul bedellerle verilmesi dilek edildi. Biz bile burada 150 bin kardeşimizi istihdam edecekseniz bu araziyi sizlere akla yatkın şartlarda tahsisini yaparız’ dedik ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesine tahsisini yaptık” ifadelerini kullandı.

FATMA ŞAHİN’İN AÇIKLAMALARI

Gaziantep Büyükşehir Belediye Reisi Fatma Şahin ise Cumhuriyetin 100. yılında dünyanın onuncu ekonomisi olma hedefine ilerleyen Türkiye’nin bu hedefine yer yerinde, yeryüzü mümasil şehrin Gaziantep olduğunu dile getirdi. Mecnunca, “Biz büyükşehir olarak, genel sekreterimiz, ilişkin uray başkanlarımız, zaman Şahinbey, Şehitkamil, Nizip uray başkanlarımız burada tümce yerli kalkınmanın mimarı. 94’de İstanbul’dahi Cumhurbaşkanımızın attığı evlat, Gaziantep’te büyük yerli ormana dönüşmüştür, kalkınmaya dönüşmüştür. Bunu gelişigüzel başarmanın gücü kuvveti için temas birinize teşekkürname ediyor. Buradaki çaycısından işçisine inşaatçısına burada bir faaliyet var, burada aynı say var alın teri var biz iştirakçi memleketiyiz. İşçimiz mutluysa, siz mutluysanız tığ mutluyuz gelişigüzel başaracağız. Gaziantep modelini aynı utku modeline, ayrımsız Türkiye modeline, aynı acun modeline birlikte dönüştüreceğiz” diyerek konuştu.Share: