Muş Celal Hastanesi 6 poliklinikte akşam ezanı mesaisi başlattı

Muş Kerem Hastanesi 6 poliklinikte akşam ezanı mesaisi başlattı

MUŞ – Muş Fehamet Hastanesi Başhekimliği, serencam günlerde yaşanan yoğunluk nedeniyle karı tevellüt, yavru, dahiliye, göz, kulak koku alma organı argıt ve nöroloji polikliniklerinde akşam mesaisi başlattı.

Hastane yönetimi eliyle alınan kararla, bölüm içerisinde yaşanan yoğunluğu minimize eylemek ve güneş saatlerinde hastaneye gelemeyen vatandaşlara zorlamasız bulmak için hafta arası 17.00-19.00 saatleri ortada bakım vermeye başladı. Konuyla ilişkin gazetecilere bilgi veren Muş Mehabet Hastanesi Başdoktor Yardımcısı Dr. Mehmet Tehlikesiz Karıl, rahatsız ve züğürt yakınlarının memnuniyetini icat etmek için hastaneye gelemeyen vatandaşlar için bu uygulamayı başlattıklarını söyledi.

Acil servisteki yoğunluğu geciktirmek amacıyla avrat veladet, bala, ayn, dahiliye, kulak koku alma organı boğaz ve nöroloji polikliniklerinde mesai saatlerini uzattıklarını anlatan Karıl, “Bu polikliniklerde hafta arası temas periyot 17.00-19.00 saatleri ortada sökel kabulü yapılmaktadır. Vatandaşlarımızın hizmet kabul etme noktasında mağdur olmamaları için başlatılan akşam ezanı poliklinikleri uygulaması talepler az çok devam edecektir. Bu aplikasyon sebebiyle ivedi servislerde yaşanan yoğunlukları bile azaltmaya çalışıyoruz. Günlük tahminî 6 bin hastaya bakım veren Muş Ihtişam Hastanesinde 180 doktor, bin 500 personelimiz bulunmaktadır. Sonuç dönemlerde yıpranmamış doktor arkadaşlarımızın de göreve başlaması ile memleket dışı sevklerimizi minimal seviyeye indirmeye çalışıyoruz. Vatandaşlarımız, MHRS sistemi üzerinden randevu alıp gelebilir” dedi.

Başlatılan akşam ezanı polikliniği uygulaması ile vatandaşların ferah ferah hastalarını getirip tedavi ettirebildiklerini vurgulayan Yavru Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Furkan Koçaslan ise “Akşam mesaisi 2 saat sürüyor. Dönme içerisinde yapılan tedavilerde randevu alamayan birçok hastamız oluyordu. Esenlik Bakanlığının önerisi ile bizde bunu akseptans ettik. Zımnında başlatılan akşam ezanı poliklinikleri uygulaması ile çevrim içerisinde yaşanan yoğunluğun önlenmesi amaçlanıyor. Bu aplikasyon ile çıktı hastaya bakım vermeyi hedefliyoruz” diyerek konuştu.

Share: