Müşterisinin 14 yaşındaki torunu yoluyla vurulan çaycı: Bu hareket bu büyüklüğünde yalınç olmamalı

BURSA’bile, işlettiği öz ocağında tartıştığı K.D.’nin (53) torunu M.E.K. (14) aracılığıyla vurulan İsmail Güder (51), “Ölebilirdim. Bu işin bu büyüklüğünde dümdüz olmaması geçişsiz. Türk adaletinin gerekeni yapacağından şüphem yok” dedi.

Olay, geçmiş dönüş saat 11.00 sıralarında, Osmangazi ilçesi Tarihi Hanlar Bölgesi’ndeki ‘Düğün Çarşısı’nda meydana geldi. çayevi işleten İsmail Güder ile müşterisi K.D., faziletkâr sesle çay rıza meselesinden sâdır tartışmada kavga etti. Çevredekilerin araya girmesiyle ayrılan taraflardan K.D., hareket yerinden çıkarken ‘Benim yeğenlerim var. Akşama bekleyin, bakın ne yapıyorum size’ dedi. Tıpkısı süre sonraları çay ocağına mevrut can, İsmail Güder’i tabancayla kasığından vurdu. Güder, çağırılan keyif ekibinin müdahalesinin peşi sıra Çekirge Izzet Hastanesi’hangi kaldırıldı.

ŞÜPHELİ TORUNU ÇIKTI Asayiş Bölüm Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları düzenlilik kamerası çalışmasında saldırıyı gerçekleştirenin K.D.’nin torunu M.E.K. olduğunu, şüphelinin fenomen namına Hamza Dumanlıdağ’ın (22) kullandığı araçla geldiğini, olayın arkası sıra yeniden bu araçla kaçtığını belirledi. Şüpheliler, adreslerine yapılan baskınla yakalanıp gözaltına makbuz, K.D.’nin ise kaçtığı belirlendi. Emniyetteki işlemlerinin peşi sıra M.E.K. ve Hamza Dumanlıdağ, sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları murafaa vasıtasıyla tutuklandı.’KONU ÖZ MEVZUSU’Çekirge Cesamet Hastanesi’hangi kaldırılan burada doktorların müdahalesi sonrası hayati tehlikeyi atlatan İsmail Güder, olay haset yaşananları anlattı. Güder, “Esbak öz ocağında çalışırken haddinden fazla gürültü özne aynı azrail geldi. Kendisini uyardık, ‘çokça bağrış çağrış yapıyorsun’ dedik. Ondan sonradan ağız dalaşı başladı. Esnaf birlikte araya girince ağız dalaşı büyüdü. Bu âdem gitti amma giderken ‘Benim yeğenlerim var. Akşama bekleyin, bakın ne yapıyorum size’ dedi. Tahminî 1 saat sonradan 2 pasaj zinde dilaver tığ dükkandayken geldi. Üzerimize acı açtı. Oğluma zırh doğrulttu. Orada ego üstüne koştum. Bu tam bana kırıcı açtı. Ego yaralandıktan bilahare oğlum arkasından koşmaya başladı. Ona da birkaç el incitici açtı. Bahis çay mevzusu. Aynı öz istedi ama bağıra bağıra söyledi. Biz üstelik yoğunduk o espas. ‘Tamam, sessiz ol. Kafamız karışmasın’ dedik. O birlikte ‘Benim sesim hakeza çıkıyor’ diyerek esasen bağırınca tartışma çıktı. Henüz sonradan esnaf araya girdi. Esnaf da ‘Milleti tasalı ediyorsun’ diye niteleyerek uyardı. Filhakika çarşıda sevilen birisi değilmiş. Herkese dalaşmış, uğraş etmiş” dedi.Olayın şokunu üzerinden atamadığını belirten İsmail Güder, “Ben bu olayda ölebilirdim. Şu an yaşamıyor olabilirdim. Bu işin bu büyüklüğünde çarpık çurpuk olmaması geçişsiz. Devletimizin üstelik onlara ukubet vereceğinden eminim. Hukukun üstünlüğüne inanıyorum. Türk adaletinin gerekeni yapacağından şüphem bulunmayan” diye niteleyerek konuştu.’ORGANİZE BİR ŞEKİLDE PLANLANARAK YAPILMIŞ’Müvekkilinin yaşadığı olayla ilgilendiren konuşan avukat Cüneyt Bülent Şeker, “Olayı müvekkilimden dinledik, videoları izledik. Âdeta incitici benzeri görüngü. Bursa’nın göbeğinde turistik vadi olan sadık çarşıda olan tıpkısı olay hepimizi üzdü. İstanbul için İstiklal Caddesi vakası neyse Bursa için dahi bu hadise böyle. O yüzden bizim için ve turizm üzere rahatsız fail tıpkısı olay. Olayın hukuki yönü bile ağır. Müvekkilime silahla 4 halk dağ edilmiş. Geçmiş oğlu hedeflenmiş. Organize ayrımsız şekilde planlanarak işlenmiş. Biz eş öldürmeye parçalanmamış teşebbüs kendisine düşünüyoruz. Organize tıpkısı yanlışlık olduğunu düşünüyoruz. Ölçüm bilge ve savcıların koyulmak üzere arz tehlikeli cezayı almasını istiyoruz. Bu olayların benzeri daha esasen etmesini iştiyak etmiyoruz” ifadelerini kullandı.

Olayın arkası sıra şikayetçi olduklarını belirten Şeker, “Biz şüphelilerin insan öldürmeye tamlık girişim namına bunun değerlendirilmesini düşünüyoruz. Birleştirme tıpkı şekilde olması, silahla işlenmesi ve bu olayın tasarlanarak işlenmesi dahi ağırlaştırıcı bire bir etmen. Beyninde bunaltıcı tıpkı maslahat yokken böyle bir olayın çıkartılmış olması ilgi alımlı tıpkısı özdek. Benzeri henüz böyle ayrımsız olayın tekrarlanmaması amacıyla bildirme sakil cezayı almalarını istiyoruz” dedi.

Share: