Naci Ağbal, Ateşçi Holding Başbuğ Yardımcısı oldu

Ateşçi Ana Ortaklık genel kurul toplantısında alınan kararla, çarkıt Kalıp Bankası Başkanı Naci Ağbal, Ocakçı Holding ve iştiraki Aksa Erke Yönetim Kurulu Komutan Yardımcısı görevlerine getirildi. Ağbal aynı zamanda Ocakçı Holding, Aksa Erke ve Aksa Hayatiyet şirketlerinin yürütme kurullarında birlikte faal görev alacak.

Şeriklik vasıtasıyla yapılan açıklamada, “Kolaylıkla mütebeddil ve haddinden fazla türlü fırsatları barındıran global erke piyasalarında, Aksa Şirketler Grubumuz ile ‘global faal ayrımsız aktör’ olma hedefi doğrultusunda dokunaklı ayrımsız ceht içindeyiz. Erke alanındaki deneyim ve yetkinliklerimizi global vizyonumuz ile birleştirerek uluslararası pazarlarda büyümeye kararlıyız” ifadelerine kayran verildi.

Açıklama şöyle devam etti: “Hissedarlarımız ilkin koyulmak amacıyla, birlik paydaşlarımız amacıyla ayar üretmeye odaklanan bir izlem temelinde, yatırımlarımızı artırma ve çeşitlendirme amacında dahi kebir icraat yürütüyoruz. Oluşturduğumuz bu stratejiyi ruhlu ayrımsız kurumsallaşma ile destekleyeceğiz. Bu çerçevede Sayın Naci Ağbal’ın, Kazancı Ana Ortaklık ve Aksa Erke Üretim A.Ş.’ye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı adına katılması hem global stratejimizin oluşturulmasında hem de aktif finansal yapımızın küresel stratejimize uygun biçimde şekillendirilmesinde bizlere nazik aynı bunaltıcı ve değer katacak.”

Ocakçı Ana Ortaklık İcra Yerleşmiş Üyeleri

Genel Kurul toplantılarında alınan kararlar sonrası bakir fariza dağılımı şu şekilde oluşturuldu:

Cemil Kazancı – Ateşçi Holding ve Aksa Enerji İcra Kurulu Başkanı

Naci Ağbal – Ateşçi Holding Globalleşme Stratejileri ve Finansal İşler Başkanı

Ömer Utkulu Baktır – Ocakçı Holding Para ve Aksa Jeneratör İcra Yerleşmiş Başkanı

Necati Baykal – Ateşçi Ana Ortaklık ve Aksa Elektrik Üreteci İcra Oturmuş Üyesi

Barış Erdeniz – Ateşçi Ana Ortaklık Ortak Birimler ve Aksa Canlılık, Aksa Ekincilik ve Turizm İcra Yerleşmiş Başkanı.

NACİ AĞBAL KİMDİR?

Naci Ağbal, 1 Karı 1968 tarihinde Minteha ve Yakup Ağbal çiftinin çocuğu yerine Bayburt’un Yoncalı köyünde doğdu. İlk, ölçülü ve lise öğrenimini Çorum’de tamamladıktan sonra 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden çıkışlı oldu. Bir sene Denet Kuruluna girdi, 1993’te Maliye Müfettişi oldu. Faziletli Lisans eğitimini 1998 yılında Exeter Üniversitesi İş İdaresi Genel İşletme Yönetimi (MBA) Programında tamamladı.

2003 yılında Varidat Umumi Müdürlüğü Daire Başkanlığı görevine, 2007 yılında Bütçe ve Mali Taharri Umumi Müdürlüğü’ne atandı. Ekim 2008 tarihinde Hükûmet kontenjanından Yükseköğretim Yerleşmiş (YÖK) üyeliğine seçildi. 8 Mart 2008 tarihi itibarıyla üstelik Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Astronomi üyesi oldu. 12 Haziran 2009 tarihinde Maliye Bakanlığı Müsteşarlığı görevine atandı.Bu görevini 9 Küçük Ay 2015 tarihine kadar sürdürdü

Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri’nde DÜRÜST Tümen Bayburt mebus namına Meclis’e girdi. 13 Eylül 2015 tarihinde DOĞRU Parti Ekonomiden Mesul Genel Başkan Yardımcılığı görevine başladı. Teşrinisani 2015 Türkiye Genel Seçimleri’nde gine YANLIŞSIZ Fırka Bayburt mebus olarak Meclis’e girdi.

64. ve 65. Türkiye Hükûmeti’nde Maliye Bakanı yerine görevlendirildi.

2018-2020 yılları beyninde Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı görevini yaptı.

Ağbal, 7 Son Teşrin 2020’üstelik Format Bankası Başkanı Garaz Tevazulu hesabına göreve atanmıştı. Ağbal’ın, 20 Mart 2021’bile Şekil Bankası başkanlığı görevi sona erdi.

Ocakçı Holding’dahi ense dozaj nasıp

 

Kazancı Holding, Aksa hissesi sattı

 

Kazancı Holding’in paylarını satın aldı

 

İşte Naci Ağbal’ın kullanılmamış görevi

 

Share: