Natamam asırlık esaslı pakt, sahaya çıkamadığı üzere ast lige düşürüldü

Sakim asrı aşkındır aç liglerde kâin, Türkiye’yi Avrupa kupalarında olta eden ve serencam yıllarda yaşadığı ekonomik teessürat nedeniyle Bölgesel Idmansız Öbek’e kadar sakıt Kardemir Karabükspor, üst üste iki maçta sahaya çıkamadığı üzere ayrımsız zir lige düşürüldü.

Türkiye’nin evvel kısık sanayisi olan Karabük Çipo ve Polat Fabrikalarında (KARDEMİR) etkin işçiler marifetiyle 1969 yılında kurulan ve TFF 3. Kütle’de 5, TFF 2. Grup ile Spor Kıç 1. Lig’de 37, Spor Toto Süper Kütle’bile ise 10 sezon savaşım eden Karabükspor, Türkiye’yi 2014-2015 sezonunda UEFA Avrupa Ligi’nde kaşkariko etti.

Yarım asırda tırmandığı ve detaylı müddet üstelik kaldığı zirveden 2017-2018 sezonunda hesaplı sıkıntılar yaşaması zımnında kolaylıkla inmeye başlayan Karabük ekibi, geçen mevsim Lehçe Tor Takım’e düştü.

Birçok bozuk oyuncusu ve ustalık adamına borcu mevcut, kulübün kâh eski yöneticileri usulsüzlük iddiasıyla yargılanan kırmızı-mavili takım, bu mevsim Bölgesel Müptedi Tomar 5. Grup’taki geçmiş iki hafta maçına çıkamadı.

Karabük İdmanyurdu ve Kavaklıderespor maçlarına çıkamadığı için Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Mektep Çocuğu Düzen Bağı Müesses aracılığıyla 3-0 hükmen aşınmış sevgili Karabükspor, antrparantez tıpkısı ast lige düşürüldü.

Bu sezon artan maçlarının tamamında 3-0 hükmen mağlup sayılacak Karabük ekibi, ati mevsim Karabük Çolpa Ligi’nde savaş edecek.

“Taşın altına elimizi koyduk”

Kulüp başkanı Mehmet Yüksel, AA muhabirine, “takımın bittiği” tıpkı zamanda göreve geldiklerini ve taşın altına ellerini koyduklarını söyledi.

Yönetimiyle son 3-4 sezondur bütün engellere ve güçlüklere rağmen takımı hem içeride hem bile deplasmanda sahaya çıkardıklarını anlatan Yüksel, “Bundan Sonra bizim de gücümüz bire bir yere büyüklüğünde. Bilcümle sonuç temel kadar elimizden geleni yapacağız demiştim. Bunu da yaptık. Bu sürede kimesne bize bindi olmadı, aksine köstekler konuldu. Ego ve yönetimim, serencam gücümüze kadar takımı taşıdığımız üzere içimiz bayındır. Bu takıma eş çıkmayanları ve bu hale gelmesine bozukluk olanları, bu kent unutmayacak.” diye konuştu.

Share: