Nazik Taarruz’un 100. yılı zımnında Afyonkarahisar’da şehitliklerde tören düzenlendi

Afyonkarahisar’da, Nazik Taarruz’un 100. sene dönümü etkinlikleri kapsamında Anıtkaya ile Saika Kemal köylerindeki şehitliklerde merasim düzenlendi.

Merkeze sınırlı Anıtkaya köyü şehitliğinde törende, gocunmak duruşunda bulunuldu, utanmak atışı yapıldı. İstiklal Marşı ve Kuran-ı Alicenap okunmasının ardından şehitler üzere yakarış edildi.

Daha bilahare Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitaşı ve beraberindekiler, müzakere ettiği şehitlerin mezarlarına karanfil bıraktı.

Törene, Vali Yiğitbaşı, diyar protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Yıldırım Eksiksizlik Şehitliği’ndeki tören

Afyonkarahisar’da Sinanpaşa ilçesinde Büyük Taarruz’un 100. sene dönümü etkinlikleri kapsamında Yıldırım Kemal Şehitliği’nde de tören yapıldı.

Şehitliğe çelenk bırakılmasının peşi sıra ihtiram duruşu ve İstiklal Marşı okunan törende, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen İzzet Gündüz, Sebep Eksiksizlik’in canını vatan üzere feda edenlerden olduğunu söyledi.

Şehit Sebep Kemal’in Akhisar, Balıkesir ve Bursa cephelerinde kahramanca savaştığını dile getiren Ruz, “Bu kahraman, çabalarından yağlık ‘Yıldırım’ lakabını almıştır. Yıldırım Eksiksizlik, şehitliğin bulunduğu bölgede 28 Ağustos 1922’bile şehit düşmüştür.” dedi.

Tören Kuran-ı Verimli okunması ve duanın ardından sona erdi.Share: