Nazilli’den Afyon’a pedal çevirdiler

Nazilli Belediyespor Bisiklet Takımı, Nazilli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı dolayısıyla Afyon’a bisikletle yola imdi.

Nazilli Belediyespor Derrace Takımı, ’30 Ağustos’tan 5 Eylül’e kurtuluşumuzun 100. yılı’ sloganıyla Afyon ve Kütahya’da bulunan şehitlikleri yapmak, etmek üzere yola imdi. 8 kişilik Bisiklet Takımı’nı Belediye Meydanı’ndan uğurlayan Belediye Başkanı Kürşat Açık Deniz Özcan; “Çiftteker takımımız Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, Celil Önder Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve zırh arkadaşlarının önderliğinde, Türk tarihinin sunma makro dönüm noktalarından biri olan Halas Savaşı’nı zafere götürücü Iri Tecavüz emrinin verildiği Afyonkarahisar ve Kütahya’da bulunan şehitliklerimizi müzakere edecekler. Takımımız 5 Eylül haset Nazilli’ye dönerek şehrimizde yapılacak kutlamalara katılacaklar. Kendilerine çok teşekkürname ediyorum” dedi.

Turun 1. haset Afyon’dan Kütahya Dumlupınar Şehitliği, Sancaktar Heykeli, Zafertepe Şehitliği, Yıldırım Kemal Şehitliği, 2. çağ ise Kocatepe Heykeli ve Çiğiltepe Şehitliği’ni konuşma ederek 270 kilometre bisiklet süren takım, 30 Ağustos Utku Bayramı’nda planlı resmi törene katıldı.

Desteklerinden kıran Nazilli Belediyespor yöneticilerine ve Komutan Özcan’a teşekkürname eden Bando Antrenörü Özgür Özkan, “Nazillimizi en mebzul şekilde işaret etmek üzere zaferin 100. yılında takımımızla yola çıktık. Nazilli Belediyespor Çiftteker Takımı adına bu tura katılmaktan çalım duyuyoruz. Dumlupınar’da Ilçebay Buğra Karadağ’ı mülakat ederek Şehremaneti Başkanımız Kürşat Açık Deniz Özcan’ın selamlarını ilettik. Teferruatlı yaşam şehri Nazillimizden getirdiğimiz hediyelerimizi arz ettik. Bizleri haddinden fazla iyice ağırladılar. Kendilerine haddinden fazla teşekkür ediyoruz. Takımımız 5 Ilkgüz’e kadar ziyaretlerine devam edecek” diye konuştu. – AYDIN

Share: