Nazır Yardımcısı Alpaslan 37 bilyon dolar turizm geliri bekliyoruz

HARS ve Turizm Vekil Yardımcısı Eşsiz Alpaslan, Turizmde bu sene çokça ongun bire bir zaman geçiriyoruz. 47 milyon yabancı ziyaretçiyi ağırlayıp, 37 milyar dolar turizm geliri beklemekteyiz kim yapacağımız çalışmalarla bunun dahi konusunda çıkmaya çalışıyoruz dedi.

Ekin ve Turizm Bakanlığı’nca Ankara’daki otelde ‘Kamu Taşınmazı Tahsis Müzakeresi’ yapıldı. Ekin ve Turizm Vekil Yardımcısı Alpaslan, turizm yatırımcılarının katılımıyla düzenlenen müzakerede konuştu. Alpaslan, müzakerelerin turizm sektörüne doğru olmasını dileyerek, Türkiye turizm açısından dünyanın sunu iddialı ülkelerinden benzeri tanesi. Turizm sektörümüz dünyada büyük bir hayranlıkla izlenen aynı seksiyon. Biz bakanlık ve siz turizm yatırımcıları olarak büyüklük turizminin gelişmesi, ülkemizin ve milletimizin menfaatine kullanılması açısından sonuç rütbe ciddi aynı sektör diyerek konuştu.

‘TURİZMDE HADDINDEN FAZLA İYİ MEVSIM GEÇİRİYORUZ’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bile 2018’de turizm sektörünü ciddi göz ilan ettiğini hatırlatan Vekil Yardımcısı Alpaslan, Türkiye’nin 2018 ve 2019 yılları ortada rekorlar kırarak 34,5 milyar dolar turizm geliri elde ettiğini belirtti. Alpaslan, Bu, ülkemiz için berenarı eke tıpkısı rakamdı. Maalesef tekmil dünyayı sarsan pandemi süreci tüm sektörleri olduğu kadar turizm sektörünü bile kontra etkilemişti. 2020 ve 2021 yıllarında bu olumsuz süreci yaşadık ancak bu yıl turizmde çok bereketli tıpkı mevsim geçiriyoruz. İnşallah 2019’un bile üzerinde benzeri gelire ulaşacağız. 47 milyon ecnebi ziyaretçiyi ağırlayıp, 37 reaktif dolar turizm geliri beklemekteyiz kim yapacağımız çalışmalarla bunun dahi üzerine çıkmaya çalışıyoruz dedi. Konuşmanın peşi sıra Vekil Yardımcısı Alpaslan başkanlığında, başvuruda bulunulan emlak amacıyla müzakereler gerçekleştirildi.Share: