Neşet Ertaş namına planlı Bilardo Turnuvası başladı

Kırşehir’da, Bilardo Federasyonu İl Temsilciliği tarafından Neşet Ertaş yerine 8.’si düzenlenen 3 bant bilardo turnuvası 21 ilden 73 sporcunun katılımıyla başladı.

Ankara, Konya, Kayseri, İstanbul, Samsun, Çorum, Sazak, İzmir, Niğde kabilinden 73 sporcunun katıldığı 3 izole bant turnuvasında; 2018 yılında Gençler Türkiye Şampiyonu olan Kayserili Alp Tekin Canözkan ve 2022 yılı Avrupa Şampiyonu Burak Haşhaş üstelik birincilik için ter döküyor. Bilardo Federasyonu Kırşehir İl Temsilcisi Ferdi Aşıroğlu, 20 yıldır ilgilendiği spor dalı adına düzenlenen turnuvaların Cömertlik Haftası Tebrik Kartı programına dahil edilerek yerel ve uluslararası sporcuların katılımlarıyla turnuvaların düzenlenmesini istiyor. Aşıroğlu, “Neşet Ertaş turnuvasını anadan görme ayla getirdik ve seçme sene düzenliyoruz. Türkiye genelinde 73 sporcu müsabakalara katılıyor. Herhangi Bir biri birbirinden kızıl sporcular var. Düzenlediğimiz turnuvaları Cömertlik Haftası etkinliklerine dahil edersek hem Kırşehir üzere hem bile millî ve yerel sporcuların tanınmaları amacıyla yararlı iş yapmış oluruz. Turnuvalar serbest katılımlarla gerçekleşir. Bilardoda faal tıpkısı anatomi olan Eli Açık Saygıner üzere sporcularımız de Neşet Ertaş’ın memleketine gelmekten çekicilik duygun” diye konuştu.

İstanbul’dan gelen ve Kırşehir’deki turnuvaya katılan 2022 yılı Avrupa Şampiyonu Burak Haşhaş, bilardonun hesap, hendese ve fiziğin birleştiği bire bir spor dalı olduğunu ve gençlere kaynak ettiğini söyledi. 2018 yılında Çoluk Çocuk Türkiye Şampiyonu olan Alp Uğurlu Canözkan ise 10 yıldır bilardo oynadığını ve 73 sportmen ile turnuvada buluştuğunu belirtti. – KIRŞEHİRShare: