Niğde Valisi Koç, Karayolları Trafik Güvenliği farkındalık etkinliğine katıldı

Niğde Valisi Mustafa Koç, Karayolları Gidiş Geliş Güvenliği farkındalık etkinliğine katılarak sürücüleri emniyet kemeri takmaları ve gidiş geliş kurallarına riayet etmeleri üstüne uyardı.

Ilbay Antrenör, İl Itimat Müdürü Adnan Özdemir ve İl Açıkgöz Komutanı Kıdemli Albay Nihat Özkök ile Niğde-Adana kara yolu Eminlik Gişeleri uygulama noktasında denetimlere katıldı.

Sürücülere kurallara uymaları üzerine ikazda bulunan Ilbay Antrenör, çocuklara oyuncak ve mektup ihsan etti.

Etkinlikte sürücülere broşür dağıtıldı, kolonya ve çikolata ağırlama edildi.

Ilbay Koç, gazetecilere, vatandaşların can ve servet kayıplarını en uzuv uğratmak amacıyla gerekli kontrollerin baştan sona yapıldığını belirterek, şunları kaydetti:

“Bu denetimler imdi atiklik limitlerine uyulmaması, alkollü ve ehliyetsiz açacak kullanılması, şerit ihlali kadar alanlarda yoğunlaşmakta. Trafik ofis müdürlüğünün tartı alanında 2022 yılının ilk 9 ayında kısaca 175 bin kurgu arama edildi. 31 bin araca birlikte kurallara uymadıkları gerekçesiyle cezai muamelat uygulandı. Bu denetimlerin müspet neticesini istatistiklere baktığımız devir görüyoruz. Güzeşte yılın bire bir oranına bakarak kaymakamlık durumunda ahiret yolculuğu oranları yüzde 4,1 sakıt durumda. Devletin trafik güvenliği adına belirlediği hep kurallar, yaptığı stratejiler, eylemler, vatandaşların benzeri tanesinin birlikte burnu kanamadan gidecekleri yerlere ulaşmaları, sevdiklerine ulaşmaları doğrultusunda. Trafikte bire bir birey de kaybetmeye tahammülümüz namevcut ilkesi ve hedefiyle arkadaşlarımız çalışmaya devam ediyor.”Share: