Niğde’nin Fertek Mahallesi’nde 1 Ayda 70 Hırsızlık Olayı Yaşandı

ENES FERT ÖZMEN

Niğde’nin Fertek Mahallesi’nde, tıpkı kamer içerisinde yaklaşık 70 evde arakçılık olayı meydana geldi. Fertek Mahallesi Muhtarı Kemal Toker, “Tıpkı buçuk aydır, günlük yerine 5-6 eve ağır ezgi namına giriyorlar. Bundan Sonra birinci turu bitirdiler, ikinci defa bir evlere girmeye bitmeme ediyorlar. Bundan emniyetimizin haberi var. Kamu birimler buradalar, akşam ezanı bekçiler dolaşıyor ama hiçbir faydası olmuyor” dedi.

Fertek Mahallesi Muhtarı Eksiksizlik Toker, mahallelerinde son dönemde çoğalma gösteren arakçılık olaylarına reaksiyon gösterdi. Toker, şunları söyledi:

“Tıpkısı buçuk aydır, günlük yerine 5-6 eve düzenli namına giriyorlar. Daha Çok birinci turu bitirdiler, ikinci kez benzeri evlere girmeye bitmeme ediyorlar. Bundan emniyetimizin haberi var. Birlik birimler buradalar, akşam ezanı bekçiler dolaşıyor amma hiçbir faydası olmuyor. Tekrar aynı şekilde hırsızlık devam ediyor. Bu işin çözümü hangi, biz da bilemiyoruz. Emniyet da çözemedi. Yakalanamadı hırsızlar. Bibi devam ediyor. Burası zaten gurbetçi bir mahalle. Yaşayanların yüzde 80’i Ankara, İstanbul’dalar ve bunu bile bile gereksiz evleri seçiyorlar. Alelhusus bakır, gene işe üstünlük şeyler, göstergeç, hepsini alıp götürüyorlar ve evlere de beis veriyorlar. 70’ten fazladır girdikleri familya, bibi bile devam ediyorlar. 2-3 gün duruyorlar, sonraları gene devam ediyorlar. Ama bibi tıpkısı çözümü bulunamadı maatteessüf. en üst 4-5 gün evvel iki eve girdiler. Gene aynı, bakırlar ve televizyonu aldılar, götürdüler.”

Share: