Öğrencilerin uyumu üzere okul duvarlarına cızık film karakterleri çizdiler

ŞIRNAK’ta Türk Kızılay gönüllüleri, merkeze tutkun Özverili Köyü İlk ve Ortaokulu’nun duvarlarını boyayarak, masal kahramanları ve iz film karakterlerini çizdi.

Şırnak’ta, Türk Kızılay’ı gönüllüleri, 12 Eylül’dahi açılacak okullarda öğrencilerin sevinçli mesafelik geçirmelerini keşfetmek ve uyumlarını hızlandırmak için duvarlarını boyayarak, masal kahramanlarını ve çizgi film karakterlerini çizdi. Yaz tatilinden bu yana 5 okulu boyayan gönüllüler, istek geldiği sürece okulları renklendirmeye bitmeme edeceklerini söyledi.

Türk Kızılay’ı gönüllüsü Bergül Altürk, “12 Eylül’üstelik okullar açılıyor. Çocuklar okula geldiği devir onların sevdiği çizgi film karakterlerini bilcümle duvarlara çizdik. Geldikleri ahit çokça bahtiyar olacaklarına inanıyoruz. Kızılay Gönüllüleri kendisine bu 5’inci ekol boyamamız. Okullar açıldıktan bilahare dahi ulaşabileceğimiz kadar tekrar karye okullarına ulaşacağız. Talepler geldiği doğrultuda esasen gideceğiz. Bu işi yapmaktan çok mutlu oluyoruz. Çocukları mutlu etmekten da çokça mutlu oluyoruz. Devamı üstelik ati” dedi.Özverili Köyü İlk ve Ortaokulu Müdürü Veysi Aptal, “Öğrencilerimizin hoşuna gidecek şeylerdir. Teneffüs saatlerinde gelip bu görselleri gördükleri ahit elan yavuz tıpkı solunum saati geçireceklerdir. Güzeşte sene bizim yıllık planımız içerisinde hakeza tıpkı planımız vardı. Biz da hakeza bire bir şeyi istiyorduk. Foto öğretmenimizin olmayışı ve nasıl yapacağımızı bilmeyişimiz bizi engelliyordu. Yekpare bu sırada Kızılay’dan bizi aradılar. ‘Duvarlarınızı biz boyayalım mı?’ dediler. Tığ da ‘olur’ dedik. Teşekkür ediyoruz” diye niteleyerek konuştu.Share: