Onkolojide tedavi gören füru amacıyla planlı 29 Ekim etkinliğinde ruh komple anlar yaşandı

Onkolojide otama gören ayrıntılar için düzenlenen 29 Ilk Teşrin etkinliğinde his mahmul anlar yaşandı

Kanser tedavisi gören ayrıntılar Cumhuriyet Altını Bayramı’nda üstelik unutulmadı

ESKİŞEHİR – Eskişehir’de motor derneği üyelerinin 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Altını Bayramı amacıyla düzenlediği etkinlikte amansız hastalık tedavisi gören kollar görüşme edildi. Etkinlikte mevlit günü kutlanan minik Sıla ise gözyaşlarına bilge olamadı.

Eskişehir 222 Motor Derneği ve AKUT Arama Istirdat Derneği gönüllüleri, bu kere 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı zımnında Osmangazi Üniversitesi Çocuk Kan Bilimi ve Onkoloji Servisi’nde otama gören kollar için benzeri araya geldi. Kestirmece 50 motor ile kafile oluşturan ekip, onkoloji servisi önünde toplandı. Tedavi gören çocukları serbest tutmak üzere tıpkı araya gelen motor tutkunları, yanlarında getirdikleri hediyeleri çocuklara doğrulama ettikten bilahare sayrılarevi bahçesinde dev Türk bayrağı açarak İstiklal Marşı’nı okudu. Topluluk üyeleri, odalardaki çocukların isimlerini yegâne bir tane sayarak bayramı kutladılar. Otama gören çocuklardan birinin doğum günü olduğunu öğrenen kol, megafon sayesinde minik Sıla’ya seslendi. Camdan halk sallayarak değer veren minik Sıla ise gözyaşlarına bilgili olamadı.

“Tığ bunu hedef edindik, motosiklet camiasını birlikte işin içine kattık”

Eskişehir 222 Motor Derneği Başkanı Gürkan Güler, milli bayramlarda kanser tedavisi gören çocukları boydak bırakmamaya çalıştıklarını söyledi. İki yıl geçmiş zat oğluna de amansız hastalık teşhisi koyulduğunu belirten Güler, “Onkolojide tedavi gören kan kanseri çocuklarımız, karye okullarında okumakta zorlanan çocuklarımız, yetiştirme okullarındaki çocuklarımız olsun hepsine yardım etmeye çalışıyoruz. Hemen motosiklet değil, onun dışında üstelik sorumluluklarımız var. Bundan iki yıl önceye kadar lösemili ayrıntılar ve kan kanseri çocukları duyuyorduk ve yardımlar yapıyorduk. Ancak iki yıl ilk o zamanlar 16 yaşında olan oğluma bu hastanede kanser teşhisi gecekondu. Kısaca iki kamer kadar ailecek aynı sarsıntı geçirdik. Mufassal aynı süreç otama süreci, çokça zor. Şu anda ikinci yılını doldurmasına ilkokul kamer kaldı, şükürler olsun değerleri iyiye akla yatkın gidiyor. Biz bunu amaç edindik, motor camiasını dahi işin içine kattık. Tedavi gören çocuklarımızın yalnız kalmamaları üzere sürekli onların ihtiyaçlarını gideriyoruz. Milli günlerde onları boydak bırakmıyoruz. Bu şekilde Cumhuriyet Bayramı’nda bile onlara bindi olmaya çalışıyoruz” dedi.

“Önümüzdeki bayramlarını alay malay dışarıda kutlamak için özellikle alay verdiler”

Düzenlenen aktiflik için konuşan AKUT Kontrol Istirdat Derneği Başkanı Ahmet Uzlaştırıcı ise, “222 Motosiklet Derneği’yle bu arada bu cins projelerde fariza alıyoruz. Mektepli kulüplerimizle beraber birlikte elden arama kurtarma faaliyetleri değil, bu nev toplumsal etkinliklerde dahi bindi veriyoruz. Bugün burada olmaktan bile çokça onur duyduk. Bugünün tıpkısı özelliği birlikte buradaki kardeşlerimizden Sıla Saf 18 yaşına girmiş. Veladet gününü haricen dahi olsa kutladık, onun dahi bahtiyar olduğuna inanıyorum. Onlardan üstelik ayrımsız söz aldık. Önümüzdeki 23 April, 19 Mayıs ve 29 Ekim bayramlarını onlarla gelişigüzel dışarıda kutlamak amacıyla alelhusus alay verdiler” ifadelerini kullandı.

Share: