“Oran Teşvikleri Tanıtım Günleri” Diyarbakır’da başladı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca gençlere yönelik düzenlenen “Çap Teşvikleri Lansman Günleri” Diyarbakır’bile başladı.

Mezopotamya Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde 30’u aşkın hava ile kuruluş, gençleri kamuyla buluşturacak ve ululuk teşviklerinin tanıtıldığı stantlar açtı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı koordinasyonunda kombinasyon edilen, bakanlıklar, Cumhurbaşkanlığı ofisleri, Cumhurbaşkanlığına kapalı kuruluşlar ile değişik kurumların kayran aldığı etkinliğe, önceki, itidalli, ortaöğretim ve üniversitelerde okuyan gençler ile aileler bandaj gösterdi.

Ziyaretçiler, stantlarda kurumların burs, yardım, kaynak, güven destekleri ve staj programlarıyla ilgili bilgi aldı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Komutan Yardımcısı Dünya Başar ve Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Şanlı İhsan Akarsu, stantları gezdi.

Gezdiği AA standında etkinliği değerlendiren Vali Su, iki çağ sürecek fuarın faal ve enerjik geçtiğini dile getirdi.

“Aktiflik, gençlerimizi, çocuklarımızı ve vatandaşlarımızı brifing itibarıyla çokça büyük” diyen Su, “Devletimiz gelişigüzel kesime çokça balaban katkılar sağlıyor amma vatandaşlarımız bunu bilmeyebiliyor. Bu kapsamda burayı gezen bilcümle gençlerimiz yapılan teşvikleri durumunda görüyor. Haberleri yoksa yetik olup başvurma ediyorlar” ifadesini kullandı.

“11. durak Diyarbakır”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Komutan Yardımcısı Başar dahi AA muhabirine yaptığı değerlendirmede, Heybet Teşvikleri Lansman Günleri’nin 11. durağında olduklarını, ilginin haddinden fazla iyicene olduğunu ve gençlerin yavaş hoşlanma gösterdiğini anlatım etti.

Devletin gençlere müteveccih bindi, atıfet, görüntü, burs, yüreklilik gibi heveslendirme unsurlarını ait kurumların bilirkişi ekiplerinden öğrendiklerini anlatan Başar, şunları kaydetti:

“Bu sayede gençlerimiz birlikte kariyerlerini kurgularken, geleceklerini planlarken devletimizin hangi imkanıyla neler yağabilecekleri hususunda aynı ayrımlılık yaratmayı amaçlıyoruz. Geçen hafta Erzurum’daydık. Yaklaşık 400 bin gencimizle uygun angajman sağlamış olduk. İnşallah haftaya Van’a gideceğiz, sonrasında İstanbul, Eskişehir, İzmir ve Ankara programlarımız olacak. Sene sonuna kadar 1 milyon gencimizle bağlanak sağlamış olacağız.”

AA standı üstelik yerini aldı

Küçük Asya Ajansı (AA) de sergilik açan kurumlar ortada yerini aldı.

AA Diyarbakır Mıntıka Müdürü İbrahim Alan, AA Kurumsal İletişim ve Işaret Yönetimi Direktörlüğü ile İnsan Kaynakları Operasyonları Müdürlüğü yetkilileri, standı konuşma edenlere çekicilik üzerine bilgelik verdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Yardımcısı Başar, mütenevvi çalım temsilcileri ve çoluk çocuk dahi AA standını mülakat etti.



Share: