Osmaneli’de İlköğretim Haftası kutlandı

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde “İlköğretim Haftası” zımnında tören düzenlendi.

Hükümet Konağı önündeki törende Atatürk Anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürü Erhan Ciğer yoluyla çelenk sunuldu. Etkinlik, tırsmak duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının peşi sıra Beşevler İlkokulunda bitmeme etti.

Törende konuşan Ilçebay Yüksel Ünal, 2022-2023 terbiye öğretim yılının güzel olmasını diledi.

Ünal, “Çocuklarımızın eğitimine hayatlarını adayan öğretmenlerimize, geleceğimizin güvencesi ve teminatı olan çocuklarımıza ve onların değerli ailelerine bildirme ahbapça bağıntı ve sükse dileklerimi sunuyor, eskimemiş terbiye öğretim yılının ülkemiz amacıyla körpe olmasını diliyorum” ifadesini kullandı.

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin ise öğretmenliğin gücünü sevgiden düzlük dünyanın en etkili mukaddes mesleği olduğunu belirterek, “Değerli velilerimiz, devletimizin, öğretmenlerimizin ve sizlerin kuma amacı öğrencilerimizi geleceğe yer kuvvetli şekilde hazırlayabilmektir. Bu eş amacı gerçekleştirmede sizlerin görevi öğrencinize, okulunuza ehil çıkmak ve desteklemektir. Tığ Osmaneli Belediyesi adına ilçedeki terbiye ve öğretim seviyesini en üst düzeye yararlanmak amacıyla elimizden mevrut ne varsa yapmaya hazırız.” dedi.

Etkinlik beş öğrencilerinin şiirlerini okumalarının ardından 4. derslik öğrencilerinin okula kullanılmamış başlayan öğrencilere değişik hediyeler vermesiyle sona erdi.

Etkinliğe İlçe Güvenlik Başöğretmen Vekili Bünyamin Delicesine, İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürü Erhan Ahşa, ofis amirleri, ekol müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Share: