Pakistan’a müzaheret malzemesi haiz beşinci “İyilik Treni” törenle uğurlandı

Kıyamet ve Ivedi Buut Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda tıpkı araya gelen sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle hazırlanan insanca arkalama malzemelerini sel felaketinin yaşandığı Pakistan’a ulaştıracak beşinci “İyilik Treni” Mersin Ağacı’den yola çıktı.

Pakistan halkının yaralarını koparmak amacıyla azık ve hijyen malzemelerinden oluşan insanca yardımla yola çıkacak beşinci “İyilik Treni” için Sazak’in Tarsus ilçesindeki Yenice Lojistik Müdürlüğü uğrunda merasim düzenlendi.

Törene, Mersin Valisi Yüce Hamza Güreşçi, İl Itimat Müdürü Mehmet Arslan, Tarsus Kaymakamı Bedel Sertel Otcu, İl Cingöz Komutanı Tugay Temiz Çarıkcıoğlu, başka tören düzeni üyeleri ve ilgililer katıldı.

Vali Pehlivan, törende, arkadaş ve cömert ülke Pakistan’da haddinden fazla iri yeğin afetlerinin yaşandığını anımsattı.

Bu afetlerinin hasarların balaban olduğunu dile getiren Güreşçi, bu kapsamda Türkiye’den Pakistan’a insani yardım kampanyasının başlatıldığını aktardı.

Trende vadi düz yardımların miktarıyla ilişik hikmet veren Güreşçi, “Mersin Ağacı, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Hatay, Kilis, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Adıyaman, Kayseri, Burdur, Isparta, Antalya, Karaman, Niğde, Aksaray, Nevşehir, Malatya’da toplanan yardımlar bu trenle Pakistan’a misil takanak. 633 ton 703 kilogramdan oluşan 40 bin 98 azık ve hijyen kolisiyle un paketini 28 vagonla Kerem Demiryollarına ilişik trenimizle uğurluyoruz.” diye konuştu.

Pehlivan, müzaheret malzemeleriyle alay malay dualarını ve ongun dileklerini dahi gönderdiklerini belirterek, bugünlerde teavün ve dayanışmanın makro olduğunu söyledi.

“İyilik Treni”, daha bilahare dualarla Pakistan’a uğurlandı.Share: