Para şirketi patronu ve çalışanları dolandırıcılıktan tutuklandı

Bartın’birlikte dolandırıcılık operasyonunda aralarında finans şirketi sahibi olan Çaycumaspor Kulübü Başkanı E.E. ile birlikte şirket çalışanlarının dahi kayran aldığı 6 dirilik tutuklandı.

Bartın İl Itimat Müdürlüğü Kaçakçılık ve Birleştirme Suçlarla Savaşım Bölüm Müdürlüğünce; kişinin kavrama yeteneğinin zayıflığından bilistifade, vezneci ve yüreklilik kurumlarının çevirgeç kendisine kullanılarak, banka evet da diğer cesaret kurumlarınca tahsis edilmemesi müstelzim kredinin açılmasını nail olmak üzere yöntemlerle kalifiye dolandırıcılık suçu faaliyeti işledikleri değerlendirilen finans şirketi çalışanları düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Operasyonda, Çaycumaspor Kulübü Başkanı ve tıpkısı zamanda mal şirketi sahibi E.E.’nin bile aralarında olduğu 13 dalavereli gözaltına alındı. Şüphelilerin adreslerinde ve işyerlerinde yapılan aramalarda çokça sayıda güven sözleşmesi, vatandaşların kredi bilgileri olan akıl defteri, 1 adet çek, çokça sayıda senet, güven kartları, çokça sayıda sözleşme iptal belgesi, 7 nüsha şalter sözleşmesi, 10 adet topçu lisansı, 1 nüsha ruhsatsız tabanca ve 70 nüsha kurşun ile çokça sayıda dijital materyal ele geçirildi.

Gözaltına alınan şahıslardan şirket sahibi E.E. ile alay malay B.Ü., E.A., E.G., C.A. ve O.G. çıkarıldıkları murafaa aracılığıyla tutuklanırken, 5 ibret halkında adli taharri kararı 1 dalavereli için ise familya hapsi verildi. – BARTIN

Share: