Paris havaalanında polis güçleri bıçaklı adamı vurarak öldürdü

ABD’den sonraları sunu çok polis şiddetinin ve cinayetlerinin yaşandığı Fransa’da bire bir evsiz havalimanı Paris’te havalimanında ayrımsız evsiz, elinde bıçak bulunduğu ve düzenlilik görevlilerini rahatsız ettiği gerekçesiyle polis güçleri aracılığıyla vurularak öldürüldüterminalinde elinde bıçak olduğu ve asayiş güçlerini huzursuz ettiği gerekçesiyle vurularak öldürüldü.

Euronews’in haberine bakarak Fransa’nın başkenti Paris’in kuzeyindeki Roissy-Charles-birlikte-Gaulle Havalimanı’nda bu sabahleyin erken saatlerde meydana gelen olayda bıçaklı tıpkısı âdem vurarak öldürdü.

Inanma Müdürlüğü’nün Twitter paylaşımı

Paris Itimat Müdürlüğü’nün Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Polis Güçleri bu sabah Roissy Charles üstelik Gaulle havaalanında elinde bıçak kâin tehditkar benzeri kişiyi soğukkanlılıkla süreduran ayla getirdi” denildi.

Faisant preuve dahi sang-froid, les policiers ont neutralisé ce matin un individu menaçant bildirme possession d’une arme blanche à l’aéroport de #Roissy Charles de Gaulle. pic.twitter.com/KBtVKQVtbH

— Préfecture dahi Police (@prefpolice) August 10, 2022

Olay, Fransız başkentinin kuzey doğusundaki havaalanının 2F terminalinde CEST saat 8:20 civarında meydana geldi.

Olayın tanığı benzeri havaalanı görevlisi ise bili ajanslarına yaptığı açıklamada, “Evsiz bir güç asayiş görevlilerini rahatsız ediyordu ve cızık polisi onu gevşetmek için çağrıldı. Polisin uyarısıyla uzaklaşan adan taşlama etmeye bitmeme etti. Sonra arkasını döndü ve aynı bıçak çıkardı” dedi. 

Polisten alınan bilgiye göre ise adamın bıçak çıkarması zılgıt namına algılandı ve benzeri polis güçleri memuru silahını kullandı. 

Fenomen yerine tanık olan aynı AFP fotoğrafçısı, “ayrıntılarıyla, renkli bir adamın polise bıçak kabil görünen bir nesneyi savurduğunu. Ikaz verildiğini, fakat öne çıktığını ve ayrımsız polisin ızdırap ettiğini. Yalnız tıpkısı umum keder edildiğini” söyledi. .

Fotoğrafhane, kurbanın bire bir sedyeye konduğunu ve yolcuların erişemeyeceği aynı alana tahliye edildiğini söyledi.

Fransa’da 23 yaşındaki müzisyen ve kız kardeşine polis şiddeti

 

Paris’te polis güçleri şiddetine cebin hadiseli eylem

 

Fransa İçişleri Bakanından polis şiddeti itirafı

 

Share: