Pınar Kaymakamı Mehmet Maraşlı görevine başladı

Bakir atanan Pınar Kaymakamı Mehmet Maraşlı görevine başladı. Maraşlı, geçmiş say gününde daire müdürleri ve değişik kurumların temsilcilerinin kutlama ziyaretlerini kabul etti.

Pınar Kaymakamı Mehmet Maraşlı’nın görevine başlaması üzerine Malmüdürü Yaşar Parıltı, Hava Bilgisi Müdürü Ezher Zengin, Milli Taşınmazlar Müdürü Buğur Abaş, Deneyimsizlik ve Spor İlçe Müdürü Nuri Büyükateş, İlçe Müftüsü Murat Yılmaz, Ekincilik ve Orman Müdürü Vekili Mine Değerli, Zat Müdürü Misyon Abat, İlçe Keyif Müdürü Mehmet Sakıncasız Bostan, Pınar Güllabi Komutanı Vekili Mehmet Özay, Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Fatma Salkım, Liman Başkanı Vekili Eray Aykanat ve İlçe Halk Kütüphanesi Sorumlusu Rahime Tekeli Kaymakam Maraşlı’yı makamında ziyaret ederek, leziz olsun dileğinde bulundular.

İlçe Milli Yetişek Müdürü Şahan Çöker birlikte Ilçebay Maraşlı’yı makamında görüşme ederek, 2022-2023 eğitim bilimi tedris dönemi hazırlıkları hakkında bilgi verdi. Ilçebay Maraşlı, İlçe Milli Terbiye Müdürü Çöker ile gelişigüzel 15 Eylül Mustafa Çapkan İlkokulu’nu de mülakat ederek, öğrencilere başarılar diledi.

Pınar Kaymakamı Mehmet Maraşlı kimdir?

1981 yılı Cıvıl Cıvıl doğumlu olup, aslen Konyalı. İlköğretim ve lise eğitimini çeşitli illerde tamamlamasının ardından, 1999 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünü kazandı. 2004 yılında açılan İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Sınavını kazanarak, Konya 92. Dolaşma Ilçebay Adayı adına mülki idare mesleğine başladı. Adaylık süresince türlü illerde mülkiye müfettişliği ve kaza refakatinde bulundu. Kastamonu ili Ağlı ve İhsangazi ilçelerinde ilçebay vekili yerine görev yaptı. Tıpkı sene süre ile Fransa’dahi ecnebi açacak eğitimi görerek, yönetsel herkes üzerinde çalışmalarda bulundu.

Kaymakamlık kursunu başarı ile tamamlayarak 1 April 2008 tarihinde Konak Kaymakamı olarak atanan Mehmet Maraşlı, 30 Orak Ayı 2010 tarihinden itibaren Alay Malay Kararname ile Arguvan Kaymakamlığına, 2012 yılında Bahane Kaymakamlığına, 2015 yılında Osmaniye İli Toprakkale Kaymakamlığına, 2016 yılında Ürgüp Kaymakamlığına atandı. 11 Ağustos 2022 tarih ve 2022/392 az Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Pınar Kaymakamlığına atanan Mehmet Maraşlı, bol derecede İngilizce ve Fransızca biliyor. Kaymakam Maraşlı, Sosyal Bilgiler Öğretmeni Istem Güleryüz Maraşlı ile evli olup, Zeynep Karı ve Mehmet Akif isimlerinde evlatları bulunuyor. – İZMİR

Share: