Piyes Oyunu ‘Hırsız’ Bayraklı’da Sahnelenecek

İtalyan edip Dario Fo’nun kaleme aldığı ‘Hırsız’ adlı piyes oyunu, Bayraklı Belediyesi’nin aile sahipliğinde sanatseverlerle buluşacak.

Bayraklı Belediyesi, İtalyan yazar Dario Fo’nun yazdığı, Suat İnal ve Yüksek Yaylı’nın sahneye uyarlayıp yönettiği ‘Hırsız’ adlı oyununu Bayraklılı sanatseverlerle buluşturacak. Ücretsiz davetiyeler, Hars ve Içtimai İşler Müdürlüğü’nden temin edilebilecek.

Tepekule Kurultay ve Sergi Merkezi Rum Salonu’nda 23 Eylül Cuma Namazı sahnelenecek baziçe, saat 19.30’dahi başlayacak. İtalya’da güzeşte oyunun hikayesinde, bir arakçılık çetesinin vurgun üzere girdiği politikacının evinde yaşadığı matrak davranışlar anlatılacak. Yegâne perdelik oyunda ünlü oyuncular Rüya Oğuz, Somer Karvan, Suat İnal, Tuna Arman, Ceylan Bayır ve Ebru Karanfilci seyirci karşısına çıkacak.

“SANATSEVERLERİ BEKLİYORUZ”

Bayraklı Şehremini Başkumandan Sandal, “Firez-danışma etkinliklerimiz kapsamında toplumun her kesimine seslenme ediyoruz. Yıl boyunca düzenlediğimiz birçok değişik etkinlikte 7’den 70’e ilçe sakinlerimizi aynı araya getiriyoruz. Familya sahipliği yapacağımız oyun oyununa de mecmu sanatseverleri bekliyoruz. Şimdiden iyi seyirler diliyorum” dedi.

Share: