Rahvan atları bu sene ‘zafere’ koştu

Iri Taarruz’un 100. sene dönümü etkinlikleri çerçevesinde, 7. Geleneksel Frig Vadileri Rahvan At Yarışları Yengi Koşusu düzenlendi.

Yengi Haftasının 100. yılı etkinleri çerçevesinde Geleneksel Spor Dalları Federasyonu marifetiyle planlı 7. Geleneksel Frig Vadileri Rahvan Atlama Beygiri Yarışları Galebe Koşusunda kupalar sahiplerini buldu. Türkiye’nin ayrımlı illerinden 90 rahvan yarışma atı katılırken, 20’ye andıran jokey yarıştı. Yarışlar 10 kategoride gerçekleştirildi. Programa Ilbay Yardımcısı Nurullah Kayaç, MHP Genel Sekreteri ve Bursa Mebus İsmet Büyükataman, MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Türkiye Anadan Görme Spor Dalları Federasyonu Asbaşkanı Anlaklı Genellioğlu, YANLIŞSIZ Parti Mebus Şanlı Özkaya, İhsaniye Kaymakamı Doğukan Koyuncu atlama beygiri tutkunları ve çok sayıda yurttaş katıldı.

Törende konuşan Taytak, Ağustos ayının Türk Milleti üzere galebe ayı olduğunu vurguladı.

Konserde yarışlar kadar nazik bağ gördü

Yapılan konuşmaların arkası sıra 10 tabur de düzenlenen yarışlarda dereceye girenlerin ödülleri verildi. Ağa seçimi müesses vasıtasıyla işadamı Halil Alimoğlu koca seçildi. 7. Geleneksel Frig Vadileri Rahvan At Yarışları Utku Koşusu etkinlikleri dinleti ile bitmeme etti. Evvel gürültülü sanatçısı Hamiyet dinleti verdi. Elan sonra ise sanatkâr Mustafa Yıldızdoğan seslendirdiği parçalar ile programa katılan vatandaşlara çalgı ziyafeti yaşattı. – AFYONKARAHİSAR

Share: