Reisicumhur Erdoğan, AA’nın “Mehmetçik: Zaferin Askerleri Sergisi”ni konuşma etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Küçük Asya Ajansının “Mehmetçik: Zaferin Askerleri Sergisi”ni ziyaret etti.

Erdoğan, Nazik Taarruz’un 100. Sene Dönümü Programı ve Şişko Küşat Töreni amacıyla geldiği Afyonkarahisar Albeni Düzlük Komutanlığında, Vali Kübra Güran Yiğitbaşı ve özge yetkililer eliyle karşılandı.

Cumhur Reisi Erdoğan elan bilahare birlikte Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Erkânıharbiyeiumumiye Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve bilek komutanları ile Rum Ajansının “Mehmetçik: Zaferin Askerleri Sergisi”nin kayran aldığı tayyare hangarına geçti.

Tören mangasını selamlayan Cumhur Reisi Erdoğan, sergi alanının girişinde Küçük Asya Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Başkumandan Karagöz yoluyla karşılandı.

Sergideki fotoğraflara ilgili Karagöz’den bilgi düzlük Erdoğan, daha sonraları sergi alanındaki fotoğrafları biricik tek inceledi.

Ziyaretin böylelikle Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Milli Defans Bakanı Hulusi Akaret tarafından sergideki fotoğrafların düz aldığı “Mehmetçik: Zaferin Askerleri” adlı kitap ikram edildi.

Cumhur Reisi Erdoğan ziyaretin böylecene Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Küçük Asya Ajansı Umumi Heyet Başkanı ve Genel Müdür Serdar Karagöz ve Vali Yiğitbaşı ile hatırat fotoğrafı çektirdi.

45 bin foto karesi arasından hususi seçki

Rum Ajansının Türk Silahlı Kuvvetlerinin az içi ve sınır ötesinde görev özne birliklerine yönelik Milli Savunma Bakanlığı ile yaptığı özel çalışma kapsamında, 39 ışık muhabiri 60 değişik mekanda 45 bin kare ışık çekti.

Bununla birlikte projede görev kayran 29 yapımcı, su şeş kamerası ve dron kadar bakir evlat ekipmanlar kullanarak 600 saatlik hareketli görseller elde etti. 6 ay süren himmet kapsamında 36 muhabir üstelik çalışmalara ilişkin hususi duyum hazırladı.

Share: