Reisicumhur Erdoğan ile çocuklar arasındaki ahbapça izleyenleri gülümsetti

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, Afyonkarahisar Utku Meydanı’nda Şişman Taarruz’un 100. Yıl Dönümü Kutlamaları ve Toplu Açılış Töreni vesilesiyle açıklamalarda bulundu. Cumhur Reisi Erdoğan’ın Afyonkarahisar Çay Barajı’nın açılışı zımnında kurdele cüda etmek üzere sahneye sâdır çocuklarla arasındaki diyalog törene işaret vurdu.

ÇOCUKLARI BIRICIK BIRICIK UYARDI

Çocuklara çalınmış dağıtan Erdoğan, “Ego size söylemeden kesmeyeceksiniz. Kestikten sonra da bu makası eve götüreceksiniz” diye çocukları uyarırken, sahnedeki bir kız çocuğu Erdoğan’a “Seni ilk kez görüyorum” diye niteleyerek heyecanlı bire bir şekilde yanıt verdi.

“MAKASI ANNELERİNİZE GÖTÜRECEKSİNİZ”

Konuşmanın devamında Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Makası annelerinize götüreceksiniz” diyerek seslenirken, çocuklardan biri “Ben Gazi Ahmet abime götürürüm” dedi.

SAMİMİ AHBAPÇA GÜLÜCÜK ETTİRDİ

Erdoğan, “Tüm bu kurdeleleri keserken, bu makasları üstelik bugünün hatırasına eve götüreceğiz. Yavrularımız annelerine bu günün hatırası yerine verecek. Tamam mı? Kızlar sizde çeyizine koyacaksınız” diye niteleyerek sözlerini tamamladı. Erdoğan ile çocukların yürekten sohbeti töreni strateji edenleri gülümseme ettirdi.Share: