Reisicumhur Yardımcısı Oktay: “e-Mehabet Kapısı kullanıcı sayısı 60 milyonu geçti”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: “e-Celal Kapısı kullanıcı sayısı 60 milyonu geçti”

Reisicumhur Yardımcısı Fuat Oktay:

“Vatandaşların yüzde 95’i turkiye.gov.tr’yi kıvançla kullanmakta”

“Dijital Türkiye alanında üstelik tamamıyla elan bereketli üzere himmet harcama ediyoruz”

“Askerlik işlemlerinin takibi ve veraset işlemlerini çevrimiçine taşıyan görüntülük hizmete sunulacak”

ANKARA – Cumhur Reisi Yardımcısı Fuat Oktay, “Gururla inandırmak isterim ki e-Azamet Kapısı’nın gücük yolu turkiye.gov.tr bugün, 60 milyon 23 bin 454 kullanıcı sayısına ulaşmıştır. Yani oransal adına e-Celal kullanıcısı olabilecek 15 yaş üstü seçme 10 kişiden 9’u şu yahut bu şekilde Dijital Türkiye’nin kapısını açıyor” dedi.

“Bürokrasinin Azaltılması ve Sayısal Türkiye Toplantısı”, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın başkanlığında başladı. Toplantının açım konuşmasını gerçekleştiren Oktay, siber asayiş ve bileşimli zeka alanında yaptıkları çalışmalara değme sabık çağ tıpkısı yenisini ekleyerek dijital dönüşüme önderlik etmeyi sürdürdüklerini ifade etti.

“Türkiye.gov.tr bugün, 60 milyon 23 bin 454 kullanıcı sayısına ulaştı”

e-Devlet Kapısı’nın rastgele güzeşte devir zenginleşerek imdi vatandaşa ulaştığını belirten Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, “Gururla ifham etmek isterim ki e-Cesamet’in kısa yolu turkiye.gov.tr zaman, 60 milyon 23 bin 454 kullanıcı sayısına ulaşmıştır. Yani oransal kendisine e-Mehabet kullanıcısı olabilecek 15 gözyaşı üstü seçkin 10 kişiden 9’u şu veya bu şekilde Sayısal Türkiye’nin kapısını açıyor. 6 bin 666 kamu hizmetini barındıran e-Kerem Kapısı’nın başarısı sadece kaç kişiye ne sayıda kamu hizmetini sağladığıyla değil bu dijital hizmetlerin milletimizin beklentilerini karşılama oranıyla üstelik kendini göstermektedir” dedi.

“Vatandaşların yüzde 95’i turkiye.gov.tr’yi memnuniyetle kullanmakta”

Cumhur Reisi Yardımcısı Oktay konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Uyumlu namına ölçülü ‘e-Devlet Kapısı Memnuniyet Anketi’ sonuçlarına göre; vatandaşlarımızın yüzde 95’i turkiye.gov.tr’yi hamdolsun sevinme ve beğeniyle kullanmaktadır. Avrupa Komisyonu’nun 2022 yılı e-Ihtişam Kıyaslama Raporu’na bakarak ülkemiz; ‘İkametgahım’ bütünleşik hizmetiyle 35 mevki ortada 1’inci tam vadi almış durumdadır. Ayrıca, e-Cesamet uygulamalarında, Avrupa Birliği ortalamasının üstünde ayrımsız nüsha ile 35 talih beyninde 20’nci bayağı 16’ncı sıraya yükselmiştir. Cumhurbaşkanımız liderliğinde rastgele antlaşma elan iyiyi hedefleyen tıpkısı hükümet adına Sayısal Türkiye alanında birlikte tamamıyla daha ongun üzere hız harcama ediyoruz.”

e-Çap Kapısı’nın işleyişine dair vatandaşlardan alınan hoşgörüsüz bildirimler ışığında Dijital Türkiye çalışmalarında yeni ufuklara ilerlediklerini dile getiren Oktay, “Bunların birlikte kamu-aksiyon dünyası dijital entegrasyonu hedefiyle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile bitmeme fail teşrikimesai çerçevesinde amme kendisine e-Büyüklük zir çatı çalışmalarını teferruatlı süreden beri amade hale getirdik. Odalarımız malumat paylaşımını tamamladığında hane bilgileri amme kurumları ile kül entegre edilmiş olacak ve amme-özel sektör herif güdümü güçlenecektir. İş dünyamızın odalardan bakım kabul etme süreleri hızlanacak ve kaliteleri yükselecektir. Çalışmayı elan tamamlamayan endüstri ve tecim odalarının lazım hassasiyeti sunu aceleci şekilde göstereceğine inanıyorum” diye konuştu.

“Askeriye işlemlerinin takibi ve kalıtım işlemlerini çevrimiçine haiz görüntülük hizmete sunulacak”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, iki bakir hizmetin e-Izzet Kapısı çerçevesine alınacağını bildirerek şunları söyledi:

“Araçlarım, İkametgahım, Hac ve Umre İşlemleri ve Himmet Hayatım ekranları gibi çokça geçenlerde askerlik işlemlerinin tamamıyla izleme edileceği ‘askerliğim’ ve irsiyet işlemlerini çevrimiçine haiz ‘varis-muris’ ekranı milletimizin hizmetine sunulmuş olacak. Yüksek memnuniyet oranıyla evvel günden bu yana sükse hikayeleri yazan Sayısal Türkiye Kapısı’nı kullanıcı dostu ve temas yaştan vatandaşımızı hedefleyen tıpkı yaklaşımla geliştirmeye devam edeceğiz. Geçmişten bu yana bürokrasiyi azaltmaya ve Dijital Türkiye adımlarına öncülük eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a andıran izlem ve destekleri amacıyla şükranlarımı sunuyorum.”

Share: