Rusya, Ukrayna’ya ilişik 3 savaş uçağını havada vurdu

Acımasız ordusunun, Ukrayna’daki askeri unsurlara yönelik saldırıları sürdürdüğünü belirten İgor Konaşenkov, Donetsk bölgesinde mühimmat deposuna yönelik yüksek hassasiyetli silahla planlı saldırıda 6 binden fazla mütenevvi füze ve top ile 30 büyüklüğünde Ukraynalı askerin bulunmayan edildiğini bildirdi.

56. Motorlu Piyade Tugayı cenk kabiliyetini yitirdi

Ukrayna’nın 93. Mekanize Tugayı’na müteveccih saldırılarda ise 100 büyüklüğünde leşker ile 20’den fazla askeri aracın imha edildiğini kaydeden Sözcü Konaşenkov, Donetsk bölgesinde 56. Motorlu Piyade Tugayı’na ilişkin askerlerin yüzdelik 70’inin tembel arkaç getirildiği ve bu tugayın cidal kabiliyetini yitirdiğini belirtti.

24 saatte 5 dümen merkezi ile 7 mühimmat deposu bulunmayan edildi

Sonuç 24 saatte Ukrayna ordusuna ilişik 5 hile merkezi ile 7 cephane deposunun imha edildiği dile getiren Konaşenkov, şöyle söyledi:

Mıkolayiv bölgesindeki Novopavlovka yerleşme biriminin akıllıca Almanya’nın Kiev yönetimine irsal ettiği ‘Gepard’ uçaksavar sistemi imha edildi. Antrparantez Ukrayna’ya ait S-300 gelgel savunma sistemi vuruldu. Mıkolayiv bölgesinde Ukrayna Hava Kuvvetlerine ilgilendiren 3 savaş uçağı havada vuruldu. Bunlar Su-25, Mig-29 ve Su-27. Rus hava defans sistemlerince bile 9 insansız çekicilik ara bulucu düşürüldü.

Rusya: Ukrayna ordusunun 267 uçağı ve 145 helikopteri imha edildi

İgor Konaşenkov, savaşın esasen beri Ukrayna’da 267 uçak, 145 helikopter, 1720 insansız hava aracının yanı sıra 365 gelgel defans füze sistemi, 4 bin 283 tank ve zırhlı açkı, 795 çok namlulu roketatar, 3 bin 286 obüs ve havan topu ve 4 bin 807 hususi askeri aracın imha edildiğini aktardı.

ÇAKER, Rusya’ya alın Baltık ülkelerinin yanındayız

 

G7 Dışişleri Bakanları: Rusya, çekirdeksel santrallerden derhal çekilmeli

 

İran ve Rusya gelişigüzel peyk üretecek

 

Twitter, Rusya Dışişleri Bakanlığı’nı engelledi

 

AB, Rusya’dan kömür ithalatına son verdi

 

Rusya’ya nazik yadırgatıcı: Cepheden 200 km uzaktaki üssü vuruldu

 

Share: