Sally 1 yıldır kayıp

Eskişehir’de geçtiğimiz yıl 2 Ilkgüz’de bir anda ortadan kaybolan Irak uyruklu Sally Yüce Challab Desise-Abbood’dan tüm 365 gündür vukuf alınamıyor.

2 Eylül 2021’de ailesiyle yaşadığı evden arkadaşları ile kıraathane içeceğini söyleyerek ayrılan ve bire bir elan kendisinden bilgi alınamayan 20 yaşındaki Sally’nin ortadan kaybolmasının üzerinden cemi 1 yıl geçti. Umutların gelişigüzel güzeşte zaman tükendiği bekleyiş sürecinde Eskişehir İl Inanma Müdürlüğü Güvenlik Şubesi ekiplerinin yapmış olduğu çalışmalar, henüz somut tıpkısı akıbet ortaya koymadı.

Bulgaristan’a yaklaşmak üzereyken yakalandı

Gasp ve Kıya Büro Amirliği ekiplerince yapılan çalışmalarda, Irak tabiiyetli tüvana kızın evden ayrıldıktan Amjed Mohsin Mohammed’in evine gittiği ve kafasız çıkmadığı belirleme edildi. Sally’nin sonuç görüştüğü gönül namına 2 yol ifadesine başvurulduktan sonra serbest bırakılan Amjed Mohsin Mohammed, 22 Eylül 2021’de yasa dışı yollarla Bulgaristan’a benzemek üzereyken yakalandı. Aynı başkasının hesabına düzenlenen pasaport ile sıkıntılı dışına kaçarken yakalanan Mohammed, emniyetteki işlemlerinin arkası sıra çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Evde mevcut eşyalardaki nefes izlerinin Sally’e ait olduğu tayin edildi

Ekiplerin tutuklu Mohammed hakkındaki devam eden tetkik ve araştırmalarında, şüphelinin evinin muhik bulunan ayrımsız hırdavatçıdan önceki geçmiş balta aldığı ve kullanamadığını söyleyerek testereyle değiştirdiği öğrenildi. Ayrıca tasni ve torba tıpkı ürünler alarak evine dönen şüphelinin reddetme ettiği balta ile evinde mevcut testere, bıçak, çorap ve çantada nefes izlerine rastlandı. Bursa Kesim Kriminal Polis Güçleri Laboratuvarı Dirim Bilimsel İnceleme Yazıhane Müdürlüğü’nde incelenen malzemelerdeki kan izlerinin Sally Büyük Challab Hıyanet-Abbood’a ilgili olduğu anlaşıldı. Eksiksiz bulgular karşısında Sally’nin Mohammed yoluyla öldürüldüğü ve parçalara ayrılarak evden çıkarıldığı üzerine yoğunlaşan ekipler, site çöplüğü dahil didik didik rastgele yeri aradı. Yapılan kontrol çalışmalarından birlikte somut hiçbir son alınamadı.

Aradan eksiksiz 1 yıl geçti

Irak uyruklu 20 yaşındaki Sally Büyük Challab Al-Abbood’un kaybolmasının üzerinden güzeşte 1 yılın böylece umutlar az daha tükenme noktasına geldi. Sally’nin yaşadığına dayalı sunma ufak benzeri kalıntı de bulunamazken, kıya şüphesiyle tutuklanan Amjed Mohsin Mohammed’in mevkufiyet tırı vırı bitmeme ediyor. Sally’nin ailesi ise Eskişehir’de yaşadıkları tekmil acıları geride bırakarak yıpranmamış bir sahn kurabilmek amacıyla İstanbul’a yerleşti. – ESKİŞEHİR

Share: