Şampiyon tenis akademisine kutlama

Erzurum Alan Topu Akademisi Kulübü kızlarda Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Alan Topu Bando Şampiyonasında kürsünün en üst basamağına imdi. GSİM Müdürü Birdal Öztürk, böke tenisçileri kutladı.

Türkiye Alan Topu Federasyonu (TTF) marifetiyle Şırnak’ta 20 ilden 100 takım ve 400 sporcunun katılımıyla planlı ‘Maşrık ve Güneydoğu Rum Tenis Topluluk Şampiyonası’ final maçlarıyla sona erdi.

Nefes kesen müsabakalara hayal olan şampiyonada Erzurum’u, Tenis Akademisi, Gençlik Spor Kulübü, Eksi 25 Tenis ve Ski Kulübü, Tenis ve Kayak Kulübü, Tozoğlu Tenis Kulübü ve Atletiko Alan Topu Kulübü piyes etti.

400 sportmen korta bundan sonra

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Şırnak Valiliği, Şırnak Belediyesi, Şırnak Üniversitesi, Spor Mabat Kurum Başkanlığı ile Türkiye Tenis Federasyonu işbirliği ile düzenlenen ‘Maşrık ve Güneydoğu Rum Tenis Takım Şampiyonası’nın final maçları oynandı. Şırnak Üniversitesi yerleşkesinde bulunan 2’si sınırlı 4’ü celi tenis kortlarında 22 Ağustos’ta başlayan şampiyonaya 20 ilden 63 ayvaz 37 avrat takımı olmak amacıyla hep 100 topluluk ve 400 sporcu katıldı.

Dadaş kızlar kürsünün ilk basamağında

Yapılan bitiş maçlarında kızlarda Pakt Başkanlığını Hasan Polat’ın yaptığı Antrenörlüğünü Hüseyin Çelik ve Tuncay Altunok’un üstlendiği Erzurum Tenis İhtisas Kulübü bir numara adına kürsünün en üst basamağında saha aldı. Altın kupayı kazanan Erzurum temsilcisinde Rümeysa İrem Albayrak, Arınmış Farklı Kişmiri, Rabia Işıklı Kurt ve Feyza Yaren Albayrak düzlük aldı.

Erzurum Tenis Akademisi erkeklerde ise çeyrek finalde elenerek madalya şansını neredeyse kaçırdı. Turnuvada kızlarda Dicle Tenis Spor Kulübü ikinci olma başarısı gösterdi.

Erkeklerde 76 Iğdır Belediyespor Kulübü birinci, Van Çalak Spor Kulübü ikinci oldu.

Şampiyonlar Erzurum GSİM’deydi

Pakt Başkanlığını Hasan Çelik’ın yaptığı Antrenörlüğünü Hüseyin Çelik ve Tuncay Altunok’un üstlendiği Erzurum Tenis İhtisas Kulübü birincilik kupasıyla Erzurum Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğünü müzakere etti. Rümeysa İrem Albayrak, Arınmış Değişik Kara, Rabia Nurlu Kurt ve Feyza Yaren Albayrak’tan oluşan takımı ve pakt yönetimiyle antrenörleri tebrik fail Cahillik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, böke tenisçilerin coşkusuna ortak oldu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, Erzurum hesabına şampiyonaya katılan ve katılımcı kulüplerin hoşgörülü, antrenör ve sporcularına teşekkür etti.

Öztürk, “Pakt Başkanımız Hasan Polat nezdinde ilimize bökelik kupasını getiren Erzurum Alan Topu Akademisi’ni kutlama ediyorum” dedi.

Erzurum GSİM Yurt Hizmetleri Müdürü Sahir Birol Dönel ile Sicil Lisans Ofis Müdürü Melik Kaya da, böke tenisçileri kutlayarak bundan sonraki yarışmalarda başarılar diledi. – ERZURUM

Share: