Samsun haberi! Turizm devleri Atakum’da buluşuyor

Turizmin dünyada saraka sahibi fasıl yöneticileri, Samsun Atakum’da planlı Mutedil Karadeniz Turizm Paneli’nde buluşuyor. Bölgenin turizm potansiyelini çoğaltmak için planlı açık oturum 27 Ilkgüz’de başlayacak.

Atakum Belediyesi, Itidalli Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA), Sheraton Grand Samsun Hotel ve Karadeniz Turistik İşletmecileri Derneği (KATİD) iş birliği ile Mutedil Karadeniz Turizm Paneli, 27 Ilkgüz Acun Turizm Günü’nde Sheraton Grand Samsun Hotel’de gerçekleşecek. Atakum Belediye Reisi Cemil Deveci önderliğinde Firez ve Sosyal İşler Müdürlüğü aracılığıyla ince süredir düzenlenen icraat sonucunda Mutedil Karadeniz Bölgesi’nin turizm potansiyelini geliştirecek dev çalışmaya imza atılıyor. Samsun’dan Sinop ve Amasya’ya kadar bölgenin mecmu şehirlerini turizmde elektrik merkezi haline getirecek çalışmalar, Ilımlı Karadeniz Turizm Paneli’nde masaya yatırılacak. Panelde öncelikle Orta Karadeniz Bölgesi’nin turizm potansiyelinin ortaya çıkarılması ve hedef belirlenerek gündem oluşturulması için yapılacak çalışmalar ele alınacak. Bölgenin turizmde kalkınması üzere posta haritasının de belirleneceği açık oturum, iki celse halinde gerçekleştirilecek ve saat 13.30’de başlayacak.

Panelin bölgeyle özdeşleşen natürel güzelliklerin ulusal ve arsıulusal alanlarda tanıtılmasında çok heybetli tıpkı aşama olacağını vurgulayan Atakum Şehremini Cemil Savran, “Coğrafyamız natürel yapısı ve tarihi ile eşsiz güzelliklere eş. Bölgemizde kâin ve tarihe tanıklık eden natür harikalarının birlik dünyada tanınması gerektiğini düşünüyoruz. Bölgemizin turizm merkezi haline getirilmesinde Orta Karadeniz Turizm Paneli’nin çokça mehabetli bir yere cemaat olacağına inanıyorum. Panelin cümle üzere kıvrak olmasını diliyorum” diye konuştu. – SAMSUN

Share: