Sazak Büyükşehir Belediye Reisi Seçer, Aydıncık, Bozyazı ve Anamur’da Vatandaşla Buluştu

Sazak Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, kaymakamlık ziyaretlerini sürdürmeye ve vatandaşlarla tıpkısı araya gelmeye bitmeme ediyor. Seçer, serencam namına Aydıncık, Anamur ve Bozyazı’da vatandaşlarla buluştu.

Mersin Ağacı Büyükşehir Şehremini Vahap Seçer, ilçe ziyaretlerini sürdürmeye ve vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Seçer, son namına Aydıncık, Anamur ve Bozyazı’dahi vatandaşlarla buluştu. Komutan Seçer’e ziyaretleri esnasında CHP Anamur İlçe Başkanı Durmuş Bahir, CHP Bozyazı İlçe Başkanı Baykal Arıdeniz, Meclis üyeleri ile Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ bürokratları zevcelik etti.

İLK ZİYARET AYDINCIK’A

İkinci toprak ziyaretlerine Aydıncık İlçesi ile başlayan Başbuğ Seçer, öncelikle Aydıncık Belediye Başkanı Ferat Aktan’ı makamında görüşme etti. Başkan Aktan ile bugüne kadar ilçeye yapılan hizmetler ve bundan sonraki süreçte yapılması düşünülen projeler karşı rey alışverişinde mevcut Seçer, ilçenin ihtiyacı olan hizmetlerin da belli bir program dahilinde yapıldığını tabir etti.

Ziyaretin ardından Aydıncık merkezde esnaf ziyareti gerçekleştiren Komutan Seçer, vatandaşlarla üstelik selamlaşarak kardeş kardeş etme fırsatı buldu. Sazak Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarından memnun olduklarını belirten vatandaşların taleplerini bile dinleyen Başkan Seçer, henüz sonra Mersin Büyükşehir Belediyesi Aydıncık Yetişek ve Öğretimi Sübvansiyon Ağırşak Merkezi’ni mülakat ederek öğrenciler ve öğretmenlerle tıpkı araya geldi. Sınıflarda öğüt etkili öğrencilerle kardeş kardeş ederek, yıpranmamış eğitim-öğretim dönemi üzere başarılar dileyen Seçer, Yenikaş Mahallesi’nde kahvehanedeki vatandaşları mülakat etti ve taleplerini kulaktan gerekli notları aldırdı.

BAŞKAN SEÇER BOZYAZI GÖZCE’DE VATANDAŞLARI DİNLEDİ

Aydıncık ziyaretinin peşi sıra Bozyazı ilçesine güzeşte Başkan Seçer, burada önceki namına Gözce Mahallesi’ndeki vatandaşlarla bire bir araya geldi. Burada gerçekleşen kıraathane toplantısında vatandaşlarla kardeşçe eden ve hem vatandaşların hem üstelik muhtarların taleplerini dinleyen Seçer, içme suyu ve defa kadar konulardaki sorulara karşılık verdi.

Büyükşehir’in ve diğer kurumların fariza ve yetkilerinin yasalarla belirlendiğine aksan yapan Başkan Seçer, hele öğün üstüne vatandaşın mağdur edildiğini belirterek, “15 metrenin üzerindeki cadde ve bulvarlar ile ekip yolları, Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda. Bunun dışındakiler ya kaza belediyesinin ya Karayolları’nın evet Orman İdaresi’nin evet dahi DSİ’nin sorumluluğundadır. Onun üzere, bu kurumların sorumluluğunda olan yollara tığ engelleme edemeyiz. Fakat, tığ esasen birlikte bambaşka aynı kurumun yapması müstelzim ve aciliyet müstelzim bu yollarda de ayrıklı çalışmalar yapıyoruz. Gerçekte benim görevim değil. Hoppadak vatandaşın mağduriyetini yok etmek amacıyla yapıyorum. Ancak bana ait sıfır seçme yolu da sorumlusu olan hava yapmıyor diye girip yapamayız. Tığ de bütçemizi ona göre yapıyoruz” dedi.

SEÇER IŞ YERİ GEZDİ, ESNAF ZİYARETİ YAPTI

Gözce ziyaretinin ardından Bozyazı merkezine geçen Komutan Seçer, burada da evvel yerine Bozyazı Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya’yı makamında musahabe etti. Ziyarette iki komutan beyninde, ilçeye yapılan ve gerekseme duyulan hizmetler konuşuldu. Ön ziyaretinin ardından Bozyazı’birlikte esnaf ziyareti gerçekleştiren Başkan Seçer, burada üstelik vatandaşların alçak ilgisi ile karşılaştı ve kardeşçe etti. Bozyazı’de bulunan Büyükşehir Belediyesi Ahmet Yılmaz Saydam Ilişkin Pazar Yerini da gezen Komutan Seçer, buradan Anamur İlçesi’ne geçti.

BAŞKAN SEÇER ANAMUR AĞIRŞAK MERKEZİ’NDE ÖĞRENCİLERLE AHBAPÇA ETTİ

Anamur’üstelik ilk olarak Büyükşehir Belediyesi Anamur Eğitim Bilimi ve Öğretimi Destekleme Ağırşak Merkezi’ni ziyaret ederek öğrencilerle kardeş kardeş eden, onlara sınav üstüne ruhsal gerilim yapmamalarını öğütleyen Komutan Seçer, “Sizlere güveniyoruz, inanıyoruz. Büyükşehir Belediyesi kendisine daim yanınızdayız. Sizler bizim geleceğimizsiniz” dedi ve kullanılmamış eğitim bilimi-tedris döneminde başarılar diledi.

Share: