Şehidin kız kardeşi: “Ağabeyim melek oldu”

Van’ın Kavgacı ilçesi kırsalında güvenlik güçleri ile teröristler beyninde sâdır çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Kürşat Anif (30), Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde dualar ve gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.

Van İl Bitirmiş Komutanlığınca, PKK/KCK terör örgütüne müteveccih kendisine başlatılan Şehit Cem Akdoğan Operasyonu çerçevesinde Van’ın Kavgacı ilçesi Karataş Çukurları mevkiinde teröristlerle girilen çatışmada martir düşen Kürşat Anif için Elbistan ilçesinde cenaze töreni düzenlendi.

Şehidin naaşı, cet ocağında helallik alınmasının ardından törenin düzenleneceği alana getirildi. Cenaze töreninde ata Ağma ve asıl Nuran Anif, zorlukla ayakta durabildi. Şehidin ablası Kübra ile kardeşleri Abdullah ve Ebrar Kaba gözyaşlarına boğuldu. Şehidin kız kardeşi Ebrar, ağabeyinin parkasını giyip beresini taktı. Ağabeyini leşker selamıyla uğurlayan Ebrar Kaba, “Oy şehidim, yüce şehidim arkandayım ağabeyim. Ağabeyim melek oldu. Kurban olduğum” dedi.

Ağababa Ağma Sert, oğlunun fotoğrafına bakıp, “Sen martir oldun ego de şehit babası” dedi.

Şehidin babasını İçişleri Icra Vekili Yardımcısı İsmail Çataklı ve Güllabi Umumi Başbuğ Yardımcısı Orgeneral Ali Çardakçı teselli etti.

Şehit Sert üzere, Hocazade Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze töreninde baba Şahap ve anne Nuran Sert, zorlukla ayakta durabildi. Şehidin ablası Kübra ile kardeşleri Abdullah ve Ebrar Kaba birlikte gözyaşlarına boğuldu. Cenaze namazı öncesi Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın taziye mesajı okundu.

İl Müftü Vekili Mehabetli Canbolat, helallik aldıktan bilahare cenaze namazını kıldırdı. Şehidin naaşı, namazın arkası sıra cebe arkadaşları marifetiyle akıbet yol omuzlara alındı. Tıpkısı süre omuzlarda taşınan şehidin cenazesi, gözyaşlarıyla ve dualarla Hocazade Mezarlığı’ndaki şehitlikte toprağa verildi.

Cenaze törenine, İçişleri Icra Vekili Yardımcısı İsmail Çataklı, Bitirmiş Umumi Başbuğ Yardımcısı Orgeneral Ulvi Çardakçı, Ilbay Ömer Faruk Coşkun, belediye başkanları, milletvekilleri ve haddinden fazla sayıda yurttaş katıldı. – KAHRAMANMARAŞ

Share: