Şehit aileleri dernek başkanları Bedirhan bebek ve annesinin mezarını konuşma etti

İç Anadolu Martir Aileleri ve Gazileri Derneği üyesi toplum örgütü başkanları, Hakkari Yüksekova’de 31 Orak Ayı 2018’de PKK’lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu 25 yaşında şehit sakıt asker eşi Nurcan Karakaya ile bebeği Bedirhan Mustafa’nın, Sivas’ın Şarkışla ilçesindeki mezarlarını ülfet etti.

Şarkışla Garnizon Şehitliği’ndeki ziyarette, Kur’an-ı Ahi okundu ve yakarış edildi.

Dernek başkanları, ardından Şarkışla Kaymakamı Gökhan Dolaş ve Belediye Başkanı Ahmet Toygar Oğuz’u dahi makamında musahabe etti.

Sivas Martir Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Fatih Sarban, yaptığı açıklamada, Aksaray, Niğde, Kırşehir, Yozgat, Çankırı, Kayseri ve Yozgat’tan topluluk başkanlarının danışma toplantısı için Sivas’a geldiklerini söyledi.

Dernek başkanlarının talepleri doğrultusunda martir Bedirhan bebek ve annesinin Şarkışla ilçesindeki kabrini üstelik ziyaret ettiklerini belirten Savran, “Martir bebeğimizin anneannesi Suudiye Çıpa’i da görüşme ettik. Şehidimizin annesine serbest olmadığını, bizlerin de onun bire bir evladı olduğunu ve her zaman beraberinde olduğunu söyledik.” dedi.

Martir annesi Suudiye Çipo ise ziyaretten ortalık dernek başkanlarına teşekkür ederek, “Cenabıhak razı olsun, bu hareket başıma geldi geleli, beni hiçbir ahit yalnız bırakmadılar. Allah hükümetimizden, toplum örgütü başkanlarımızdan, bakanlarımızdan, hepsinden razı olsun.” diye niteleyerek konuştu.Share: