Şehit çocuğuna antrenmanda tevellüt günü sürprizi

Şehit çocuğuna antrenmanda doğum günü sürprizi

Katı Duygal: “Hakeza ayrımsız sürprizi beklemiyordum ve haddinden fazla bahtiyar oldum”

KAHRAMANMARAŞ Mardin’in Nusaybin ilçesinde sâdır çatışmada martir olan Güllabi Uzatmalı Çavuş Melik Duygal’ın 13 yaşına giren oğlu Sert Duygal’a antrenman sırasında mevlit günü sürprizi yapıldı.

Kahramanmaraş Futbol Akademisi U-15 takımında ileri uç mevkiinde tarz giyen Sert Duygal’ın egzersiz yaptığı tesislerde ailesi ve yakınları eliyle yapılan doğum haset sürprizi yapıldı. Sürpriz karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Duygal, kendisi amacıyla yapılan 10 numaralı format deseni olan veladet günü pastasındaki mumları üfledi. 13’ncü gözyaşı gününe hususi gerçekleştirilen doğum günü sürprizi üzerine mütekellim Berk Duygal, “Mutluyum, şaşırdım haddizatında domuzuna aynı gündü. Hakeza tıpkı sürprizi beklemiyordum ve çok bahtiyar oldum” dedi. Sağlam Duygal’ın annesi Sibel Duygal ise, “Zaman oğlumun veladet günü. Sunturlu sürprizde emeği sabık herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli ise şehit evlatlarının kendileri için aynı yaşama olduğunu tabir ederek,”Martir evlatlarının başımızın üzerinde yeri var. Ülkemiz üzere en altın varlıklardan bire bir tanesi onlar. Sağlam’e birlikte evire çevire tıpkısı tevellüt haset sürprizi yaptık. İnşallah Berk kardeşimiz ve değişik kardeşlerimiz de vatanına, milletine ve ailesine faydalı ve şiddetli evlatlar olmasını diliyoruz. Katı’in veladet gününü kutluyorum” dedi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Martir Dul ve Yetimleri Derneği Kahramanmaraş Büro Başkanı Mehmet Ulvi Küpe Çiçeği, veladet haset etkinliklerini Kahramanmaraş’ta geleneksel kuzuluk getirdiklerini rapor ederek, “Şehit çocuklarımızın tevellüt günlerini kutlamaya devam ediyoruz. Zaman da şehidimiz Hakan Duygal’ın evladı Sağlam Duygal için ayrımsız aradayız. Zaman burada tevellüt günümüze katılan herkese teşekkür ediyorum. Sağlam Duygal’a birlikte aldatıcı tafsilatlı ömürlü yaşlar diliyorum” şeklinde konuştu.

Gerçekleştirilen veladet günü sürprizi sonrasında Sert Duygal ve antrenörü Fethi Çokkeser, 13 yaşına giren Katı’in yetenekleri hakkında Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli’ye bilgiler verirken, etkinlik hatıra fotoğrafı çekimi ile sonlandı.

Share: