SELIM Öğür Ekip Başkanvekili Ünal, Kahramanmaraş’ta konuştu Açıklaması

SELIM Parti Takım Başkanvekili Maharetli Ünal, “Bilcümle dünyada Cumhurbaşkanımızın liderliği, dünya barışına katkısı, küresel krizlerin çözümüne katkısı takdirle karşılanırken içeridekilerin Erdoğan düşmanlığını çıkarmak çok zor.” dedi.

Ünal, Kahramanmaraş ziyaretleri kapsamında kentteki kâh okulları gezerek idarecilerle ve öğretmenlerle aynı araya geldi.

Cuma namazı çıkışı gazetecilere değerlendirmelerde bulunan Ünal, 20-25 yıl öncesine kadar eğitim bilimi imkanlarının mahsus okullarda olduğunu söyledi.

AK Öğür iktidarları ile talih genelindeki kamu okullarda kısık anlamda iyileştirmeler yapıldığını anlatan Ünal, ??”Şu anda biz büyüklük genelinde yekpare okullarımızı, o okulda okuyan öğrencilerimizin tamam ihtiyaçlarını karşılayacak, eğitimini, öğretimini, dünyaya erişimini, bilgiye erişimini sağlayacak bütün imkanları sağlıyoruz.” diye konuştu.

Altılı masanın akıbet 20 yıldır iktidarda olması halinde şu zaman sunulan hizmetlerin on paralık birisinin olmayacağını tabir eden Ünal, şöyle konuştu:

“Merek ediyorum altılı ganyan masada oturanlar var evet hani 6+1 diyorlar tıpkısı bile ‘dolapta saklananlar var elan onlar çıkmadı’ diyorlar. Demin bu altılı masa Cenabıhak aşkına 20 yıldır iktidarda olsaydı olamazlardı üstelik bu yapılanlardan ayrımsız tanesini yapabilir miydi? Bunların tıpkısı araya gelip daha kişi aralarındaki ilişkiyi düzenlemeyen bu kişiler, siyasi partiler bu ülkeyi nasıl yönetecekler. Yani kişi aralarındaki ilişkiyi yürütemeyen insanlar bu ülkenin krizlerini elbet çözecekler. Bu ülkenin ihtiyaçlarını lacerem görecekler. Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, ne diyordu, ‘Tığ Türkiye’yi İzmir’i yönettiğimiz kabilinden yöneteceğiz’, ‘Biz Türkiye’yi İstanbul’u yönettiğimiz gibi yöneteceğiz’ bakın bu milletin irfanını hafife almasın kimesne. Bu millet hangi yaptı? Bu ulus önceki bizi belediyelerde denedi ondan bilahare bize iktidarı verdi. Tığ belediyelerde sınavı geçtik, ondan bilahare bu millet bize iktidarı doğrulama etti. Demincek bunlar Türkiye’yi İzmir’i, Ankara’yı, İstanbul’u yönettikleri kabil yöneteceklerse vay bu Türkiye’nin haline.”

Ünal, benzeri gazetecinin Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) Celal Başkanları 22. Toplantısı’nda Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın çekilen fotoğrafıyla ilişkin sorusu üzerine, Reisicumhur Erdoğan’ın toptan liderliğinin kimesne yoluyla tartışılamaz olduğunu vurguladı.

Ünal, şöyle devam etti:

“Reisicumhur Erdoğan’ın Rusya- Ukrayna savaşında aldığı inisiyatif, tahıl koridorunun açılması ve tahıl krizinin çözümünde aldığı inisiyatif, BM Genel Sekreteri’nin ifadesiyle bugün sayın Cumhurbaşkanımız, liderliği, hal kapasitesi ve arsıulusal krizlerin çözümüne sunduğu katkıyla şuanda global ölçekte genişlik erdemli çözüm kapasitesine sahip önder. Sebep? Çünkü Cumhurbaşkanımız hem BM ile hem SUTAŞ ile hem ABD ile hem Ukrayna ile hem Rusya ile hem Çin ile herkesle masaya oturabilen haddinden fazla boyutlu, haddinden fazla katmanlı bire bir diplomasi yürütebilen küresel ölçekte ayrımsız reis. Hep dünyada Cumhurbaşkanımızın liderliği, acun barışına katkısı, küresel krizlerin çözümüne katkısı takdirle karşılanırken içeridekilerin Erdoğan düşmanlığını derk etmek çok zor. Yani tığ şunu söylüyoruz. Tabiatıyla ki marjinal olacaksınız, tabii ki bizim siyasi rakiplerimiz olacak siyasette rakiplik vardır. Amma siyasette antagonizm yoktur. Bunların Erdoğan düşmanlığı ve DOĞRU Öğür düşmanlığı daha çok Cumhurbaşkanımızın toptan benzeri oyuncu haline gelmesiyle neye dönüşecek? Zaaf ediyorum. Onlar bile bence bahtiyar olmalılar Cumhurbaşkanımız Türkiye’yi desise ediyor.”

Ünal, Avrupa’dan birçok kişinin kışı eylemek üzere Türkiye’ye gelmeyi düşündüğünü ifade ederek, Türkiye’nin değme sabık aktarılma büyüyerek yoluna devam ettiğini dile getirdi.

Yırtıkça Ünal, “Türkiye, Cenabıhak’ın izni ile önümüzdeki 5 sene çok dokunaklı anlamda hem bölgesel anlamda hem toptan anlamda üretimiyle, ihracatıyla, büyümesiyle adam kaynağıyla, potansiyeliyle, tedarikiyle, emtiasıyla, lojistiğiyle Türkiye, nazik tıpkı bölgesel dokunaklı olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Share: