SELIM Öğür Umumi Başkanvekili Yıldırım, İzmir’de partililerle istimara toplantısında konuştu Açıklaması

AK Fırka Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, iktidarın yolunun milletten geçtiğini, 6’lı masanın bile ülke meseleleri amacıyla hal üretmediğini söyledi.

Sebep, kentteki programları kapsamında Buca Özel Eğitim Bilimi Uygulama Okulunu müzakere ederek öğrencilerle benzeri araya geldi.

Öğrencilerle dostane fail Saika, yapılan çalışmaları inceledi.

Daha sonra gene bir ilçedeki Ötüken Ortaokulunun açılışını gerçekleştiren Sebep, burada yaptığı konuşmada, eğitime yatırımın önemine dikkati çekti.

Sebep, 20 yıl önceki göreve başladıklarında bütçede çizelge başına eğitimi koyduklarını belirterek, ” İzmir’birlikte 41 esas eğitim yani anaokulu ve beş, 12 ortaokul kalkışmak amacıyla şu asıl kadar 53 okulumuzun inşaatı bitti. Yani bu talim yılında İzmir’e 1122 eskimemiş derslik kazandırılmış olduk. Gene 43 anaokulu ve ilkokul, 14 ortaokul tevessül etmek üzere eksiksiz 57 okulumuzun inşaatı dahi sürüyor.” dedi.

“İktidarın yolu 6 pozitif 1 değil, 50 fazlalık 1’den zarif”

Yıldırım henüz sonra Torbalı, Selçuk, Rahat, Beydağ, Tire, Ödemiş ve Kiraz ilçe teşkilatının katılımıyla Ödemiş ilçesindeki benzeri düğün salonunda gerçekleştirilen “Dünden Bugüne Posta Arkadaşlarımızla İstişare ve Kıymetlendirme Nahiye Toplantısı”na katıldı.

Binali Saika, toplantıdaki konuşmasında, SELIM Parti’nin tıpkı vefa hareketi olduğunu, Türkiye’nin bağrından doğduğunu ifade etti.

Yıldırım, 15 seçime girdiklerini ve seçkin seçimi zahir duruluk önde kapattıklarını vurgulayarak, 20 yıldır Türkiye’nin üzücü kabil sorunlarını çığlık üzere hizmetlere dönüştürdüklerini kaydetti.

Yeni bir seçime hazırlandıklarını bildiren Saika, “2023 çokça koskocaman. Hastalık önemli? YANLIŞSIZ Tümen ülkemizi 100. yıla haiz iktidardır. 100 yılın 5’te birini 20 yılını Türkiye DÜRÜST Öğür ile geçirdi. Dönüp tıpkısı arkamıza bakalım. Ki hangi yapmış, kim neler yapmamış? Yolları böldük hayatları, gönülleri birleştirdik. Türkiye’yi doğudan batıya, kuzeyden güneye birbiriyle buluşturduk. Bire Bir şeye çok amma çokça ilgi ettik. Dedik ki ‘Yolları böleriz Türkiye’yi böldürmeyiz. Kamer münhal bayrağımıza canip bakanın canına okuruz.’ dedik. PKK bölücü yıldırı örgütünün, FETÖ ve hep terör örgütlerinin kökünü kazıdık.” diye niteleyerek konuştu.

Sebep, 6’lı masa ile ilgili şu değerlendirmede bulundu:

“Yenilen pehlivan güreşe doymazmış. 15 kat mindere çıktık 15’inde bile yenildiler. 16’ncıda bile tabii ümit. Ümidi yitirmemek bereketli aynı şeydir. Onların dahi kudret olmaları hakkıdır ama buna karar verecek olan 6’lı masa değildir. İktidarın yolu 6 artı 1 değil, 50 pozitif 1’den bedii. 50 zait 1 de millettir, milletin iktidarıdır. Bu 6 artı 1, bu masa hangi diyor? Bu masada oturanların şehir meseleleri amacıyla bire bir husus söylediklerini duydunuz mu? Bunlar 3 tane konuda anlaşıyorlar. Tıpkısı tanesi masanın etrafında tıpkısı ahir derinti ne zaman yapılacak? İkincisi masada ne yemekler olacak? Üçüncüsü de Recep Tayyip Erdoğan’ı indireceğiz. Diyorlar kim ‘Recep Tayyip Erdoğan’ı indireceksiniz dahi yahut genişlik azından anca fon ediyorsunuz bile ‘Ondan sonraları hangi olacak?’ Diyorlar ki ‘Orasını bize söylemediler bize sadece uğratmak üzere çalışın dediler, sonrasını bilmiyoruz’. Onlara bunu söyleyene diyorum kim siz çarpış bile denediniz, FETÖ’yü de gönderdiniz, terörü de başımıza bela ettiniz ama bu ulus her seferinde size hak ettiği dersi verdi, iktidara, liderine sahip daha çok, daha çok de erbap çıkma.”

“Geçmişini inkar edenlerle bizim de İzmir’in üstelik işi olanaksız”

Şimdilerde etraftaki gâh komşuların sesinin fazla çıktığını belirten Sebep, “Unutmayalım bunların sesi 100 yıl geçmiş de çıkmıştı. 9 Eylül 1922’yi bunlara uyarmak lazım. Türk milletinin nelere ölçü olduğunu dercetmek amacıyla biraz dönüp geriye kaçmak lazım. Gerçi geçmişi olmayanlar kabil bu ülkede. Biz geçmişimizle bile geleceğimizle bile gurur duyuyoruz. Geçmişini inkar edenlerle bizim birlikte İzmir’in birlikte işi imkânsız.” dedi.

Yıldırım, Topluluk İttifakı yerine heyecanlarından hiçbir şey kaybetmediklerini, 2023 seçimini da kazanacaklarını sözlerine ekledi.

DÜRÜST Parti İzmir İl Başkanı Asalet Büyük Sonsuz birlikte bilcümle kurum adına layenkati çalışıp 2023’te birlikte zafere ulaşacaklarını söyledi.

Toplantıya, SELIM Parti İzmir milletvekilleri Yaşar Kırkpınar, Ceyda Ayrılamaz Çankırı, Cemal Bekle, Mahmut Atilla Kaya ve çok sayıda partili katıldı.Share: