SELIM Parti Kol Başkanvekili Bülent Turan, Edirne’de üretimevi açılışında konuştu Açıklaması

AK Parti Kol Başkanvekili Bülent Turan, “Ilişki-Kur’lumuzun prim hesabına mecbur kendisine birkaç ücret alan emeklimizin en bir iki minimum ücretli büyüklüğünde maaş almasını sağlayacağız.” dedi.

Turan, Edirne’nin Keşan ilçesinde tıpkısı yapı fabrikasının açılışında, savaşlar, krizler ve pandemiye sınırlanmış sonuçlar dolayısıyla tamam dünyanın büyük oranda bedel ödediğini söyledi.

Türkiye’nin dünyada yaşanan sıkıntılara rağmen iri adımlar atan, çarkları halen dönen ve tahaccüm iddiası olan çok beş altı ülkeden biri olduğunu anlatan Turan, “Hamdolsun geldiğimiz yerde büyümeye bitmeme ediyoruz. OECD ülkeleri arasında sabık yıl yeryüzü çokça istihdam artıran büyüklük Türkiye oldu. Şu an 34 milyona varan çalışanımızla cemi dünyanın şaşkınlıkla izlediği aynı mevki haline geldik.” diyerek konuştu.

Turan, Türkiye’nin güzeşte yıl OECD ülkeleri arasında sunma haddinden fazla büyüyen ikinci mevki olmayı başardığını dile getirdi.

TBMM’nin haftaya açılacağını bu kapsamda bakanlar, milletvekilleri ve komisyonların çok bunaltıcı şekilde tedarik yaptığını, Meclisin açılmasıyla öncelikli konuların gündeme geleceğini anlatan Turan, şunları kaydetti:

“Geldiğimiz yerde onurla söylüyorum ki şüphesiz kim 3600 kabilinden zahir kim KYK borçlarının ertelenmesi üzere faizin indirilmesi kabilinden birçok milletimizin beklediği düzenlemeleri yapmışsak, bakir dönemde bile Bandaj-Kur’lumuz başta birçok beklentiyi hayata geçireceğiz. Söz Gelişi Rabıt-Kur’lumuzun prim namına merbut olarak bir iki sevap kayran emeklimizin yer az minimum ücretli büyüklüğünde aylık almasını sağlayacağız. Şayet Bandaj-Kur’lumuzun prim borcu varsa, sağlığa erişimde tek bariyer olmasın diyerek adımlar atacağız. Elhak EYT ile ait adımları bakanımız açıklamıştı. Analog bir nice adımı hep beraber atacağız. Fakat elden zir sağlık grubumuz, emeklimiz Demet-Kur’lumuz değil, işverenimizin de sorunları var. Onların da çözümü amacıyla envestisman ortamı iyileştirmesi için çokça nazik düzenlemeler yapacağız.”

Konuşmaların arkası sıra Turan ve beraberindekiler kurdele keserek fabrikanın açılışını gerçekleştirdi.

Fabrikada müteharrik işçilerle dostane fail Turan, dikiş makinesinde dikiş yaptı.

Açılışa Keşan Kaymakam Vekili İpsala Kaymakamı Ömer Sevgili, Keşan Belediye Reisi Mustafa Helvacıoğlu, YANLIŞSIZ Fırka Edirne İl Başkanı Belgin İba, DOĞRU Öğür Çanakkale İl Başkanı Naim Sirkat, SELIM Tümen Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, çekmece başkanları, gelişim insanları ve fabrikanın sahibi aile katıldı.Share: