Serencam dakika haberi! Ankara’da 2 cürüm örgütüne operasyon: 10 kontrol

ANKARA’da, silah kaçakçılığı, yağma ve nitelikli dolandırıcılık yaptıkları tayin edilen 2 yanlışlık örgütüne müteveccih senkronik operasyonda, liderlerinin üstelik aralarında bulunduğu 10 can gözaltına alındı.

Ankara Itimat Müdürlüğü Birleştirme Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, ‘silah kaçakçılığı’, ‘doyumluk’ ve ‘kalifiye ayyarlık’ suçlarını etkili 2 çeteyi takibe aldı. Soruşturmada yanlışlık örgütü liderlerinden S.S.’nin, mütenevvi kurumlarda tanıdığı bürokratların ismini kullanarak kamudan ihraç edilen kişileri, mesleklerine tekrar başlatma yahut gelişim ortaklığı kabil vaatlerle dolandırdığı antrparantez ‘silah kaçakçılığı’ ile ‘tehdit’ suçlarını işlediği belirleme edildi. Değişik suç örgütü lideri M.Y.T.’nin ise oto galeri yerine açtığı işletmede, yanı sıra çalıştırdığı kişilerle gayrikanuni cebe ticareti yaptığı belirlendi.

Adres ve etiket tespitlerini gerçekleştiren polis ekipleri, 2 cürüm örgütüne eş anlı faaliyetler gerçekleştirdi. Bütün 13 adrese müteveccih operasyonda, cürüm örgütü liderlerinin da aralarında bulunduğu 10 suratsız, gözaltına alındı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda ise detaylı namlulu yaya tüfeği, namlusu bambaşka uzun namlulu silah, 15 tabanca, 6 av tüfeği, polis güçleri yeleği, 100 gram skunk, çok sayıda fişek ile dolandırılanlara ilişkin belgit ve evrak ele geçirildi.

Share: