Serkan Özbalta: “Ligde mebzul şeyler yapıyor, tevhit oyunlar oynuyoruz”

Atakaş Hatayspor Teknik Direktörü Serkan Özbalta, kendine özgüveni gösterişli manada yüksek, güçlenmiş bire bir kadronun üstüne canlı takviyeler yapmış tıpkı takıma karşı oynayacaklarının bilincinde olduklarını belirterek, ligde gani şeyler yaparak, kombinasyon oyunlar oynadıklarını söyledi.

Spor Bacak Süper Lig’in 2. haftasında Trabzonspor ile Hatayspor karşılaştı. Bordo-mavililer müsabakadan 1-0 galip ayrılarak ligde 2’birlikte 2 yaptı. Maçın peşi sıra değerlendirmelerde bulunan Hatayspor Ustalık Direktörü Serkan Özbalta, ligin sonuç şampiyonu olan Trabzonspor’a cebin oynadıklarının bilinciyle baziçe planı hazırladıklarını belirterek, “Kendine özgüveni aheste manada faziletli, güçlenmiş bire bir kadronun üzerine ruhlu takviyeler yapmış bire bir takıma cebin oynayacağımızın bilincindeydik. Hatayspor adına 2 seneden beri çetin tıpkı muvaffakiyet gösteriyoruz. Ligde ongun şeyler yapıyor birleştirme oyunlar oynuyoruz. Buraya gelirken dahi Trabzonspor’un bize ara sıra oyuncularıyla savunma bloğumuzda teessürat yaşatacağını biliyorduk. Bence Trabzonspor’un önceki 30 an ekstra ayrımsız oyunu olmadı. Oyuncuların aklı salı günü oynayacakları maçta de mümkün. Maçın sonuna kadar gür benzeri oyun oynadık. Arada Bir ukubet sahasına girdiğinizde kaleye şut atmazsınız amma daha sakil pozisyonlar üretebilirsiniz. Bizim zaman buna andıran 5 pasaj pozisyonlarımız vardı. Akıbet vuruş yahut yeğleme karar vermeyi yapabilseydik buradan galip tıpkısı şekilde dönebilirdik. Bunun farkındayız” diyerek konuştu.

“Yediğimiz 1 gol var”

Zaman 3 yahut 1 fakül alabileceklerini vurgulayan Özbalta, “Yediğimiz 1 gol var. hakemler kesinlikle konuşulmamalı ama ego 4’üncü hakeme bilmediğim amacıyla şunu sordum. Oyuncumuz Vranjes baziçe durduğunda dışarıda yanılma varken 2 pare oyuncumuzu oyuna alacaktık amma oyun durdurulmadı. O pozisyonun böylecene gol geldi. Bu benzeri bahane değil kesinlikle ama çabucak bunun merakı içindeyim. Normalde 2 pare oyuncumuzun oyun durmuşken girmesi lazımdı. Durumu izleyip özlük içimizde paylaşacağız. Onun dışında memnunum. Tertemiz bire bir müsabaka oldu. Trabzonspor’u kutlama ediyorum. Kopenhag maçı öncesinde maneviyat buldular. İnşallah ülkemiz yerine de bu turu geçip Şampiyonlar Ligi’ne katılırlar” ifadelerini kullandı. – TRABZON

Share: