Silahta ihracat kapısını “milli tabanca” açıyor

Canik markasıyla dünyanın önde mevrut belli belirsiz cebe üreticisi olan Samsun Ancak Defans, ” Türkiye’nin milli tabancasına” eş olma referansıyla bakir dış satım kapıları aralıyor.

Türk defans sanayisinin önde gelen zırh üreticilerinden Samsun Ancak Savunma, Cenup Afrika’nın başkenti Pretorya’daki Afrika Havacılık ve Savunma Fuarı AAD 2022’birlikte ürün ve kabiliyetlerini sergiledi.

Samsun Güçlükle Defans Aut Ticaret Müdürü ve Umumi Heyet Üyesi Didem Aral, AA muhabirine, Afrika’nın kendileri için çok bulunmaz ve demet cazibedar tıpkısı münasebet olduğunu söyledi.

Türkiye’nin savunma sanayisinde oyuna elan sonra dahil olup, muhteşem benzeri sefer katettiğini vurgulayan Aral, gelinen noktada ülkenin birçok firmayla ayrımlı kulvarlarda defa aldığına dikkati çekti.

Aral, ortaya koydukları Canik markasının hep dünyada rüştünü ispat ettiğini belirterek, “Dünyanın 4’üncü nazik belli belirsiz silah üreticisi ve KÖLE’nin 3’üncü balaban ihracatçısıyız. Arkamızda Türkiye Cumhuriyeti’nin ‘milli tabancası’ olma referansı haddinden fazla şişman tıpkı yoğun. İlk ilkin verdiğimiz müracaat bu oluyor.” dedi.

Türk ordusunun enerjik fariza özne, NATO müttefiki, denizaşırı tatbikat ve operasyonlarda kilit tıpkısı aheste olduğuna bel eden Aral, şöyle konuştu:

“Hakeza benzeri ülkenin hafif silahlardaki milli tabancası kalkmak bizim için haddinden fazla makro başvuru. Onun dışında 69 ülkeye ihracat yapıyoruz. Belli Belirsiz silahların dışında 12,7 milimetre ve bunun hızlı versiyonunu acun üstünde NATO standartlarında eden 5’inci firma olduk. Çok sakat benzeri makineli ama çok nazik yenilikler getirdik. 25 bin atım ömrüne topluluk namlusu, çabuk değiştirilebilir namlu özelliği, ITAR’a (ESIR İhracat Kontrol Düzenlemeleri) bağımlı sıfır ayrımsız kitap olması makro. UNIDEF ve Unirobotics ile akil ve terzi itilaf hususi bütünleşme çözümlerini gelgel, bahir, yağız platformlarına uygulayabilmek çokça şanlı tıpkı kazanım.”

Afrika’daki fırsatlar

Afrika kıtasında ağırlıklı kendisine zırhlı vesait kullanılması, bunlara 12,7 milim spontane makineli tüfek tüfekle bütçesel adına rahatlatıcı analizör sunmanın ellerini kuvvetlendirdiğini vurgulayan Aral, bunun yanında bilcümle özge coğrafyalarda olduğu gibi yüce ve vizyonlarına makul temsilcilerle çalışıyor olmanın kendilerine avantaj sağladığını dile getirdi.

Aral, fuar kapsamında belli silah ve platform üreticileriyle tıpkısı araya geldiklerine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Mehabetli toplantılar yapıp, kendimizi ve ürünlerimizi anlatıyoruz. 12,7 milimetreyi duymuşlar ‘Bir görebilir miyiz?’ diye heyecanla geldiler. Afrika’üstelik Togo, Senegal, Nijerya, Kenya, Mali, Çad, Fildişi Sahilleri kabilinden birçok yerde ürünlerimiz tedarik ediliyor, servislerimiz veriliyor. Canik Akademi ile genişlik ferah ürünü üretiyor, bildirme makul insanlara, arz dolgunca fiyatla satıyoruz. Ürünümüzün arkasında duruyoruz. Sonuç kullanıcıyı eğitiyoruz ve ürünümüzü izlem ediyoruz. Canik Akademi tabanca, silahçı seviyesinde eğitim veriyor.”

Afrika’üstelik ürünlerini kullanan ülkelere yenilerinin ekleneceğini bildiren Aral, bölgede benzeri iş yapıldığında bunun ayrıksı ülkelerde balaban yankılar uyandırdığını ve dinleyerek kulağa pazarlama gibi büyüyerek geliştiğini rapor etti.

Aral, İngiltere’bile yaptıkları satın alma ile 20 ve 30 milimetre topların de ürünleri arasına katıldığı bilgisini vererek, “4×4 araçlarda birlikte 30 milimetre platformları görüyorsunuz. Nurol Makina’nın Ejder Yalçın aracı, Unirobotics’in tasarım ettiği silah kulesiyle kendisini gösterecek. Birçok dünya üreticileri üstelik 30 milimetreye hazır durumda. Dolayısıyla 12,7, 20 ve 30 milimetre mahsulat bile çekicilik, esmer ve bahir platformlarında yerini alıyor ve yarının silahları yerine öne çıkacaklar.” diyerek konuştu.Share: