Sinop fen | “İlk Evim, İlk İş Yerim” ile “İlk Evim Arsa” projelerinin tanıtım tırı Sinop’ta

Kasaba, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca “İlk Evim, İlk İş Yerim” ve “İlk Evim Arsa” kampanyasına ilişik alçalma edilen soruların cevaplanması üzere hazırlanan tanıtım tırı, Sinop’a geldi.

Kent Meydanı’ndaki tanıtım tırını ziyaret eden vatandaşlar, mevhum soy gözlükleri ve tabletlerden elan önceki yapımı tamamlanan TOKİ projelerindeki daireleri inceledi.

Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Cumhuriyet Altını tarihinin bildirme balaban toplumsal ev ve arsa projesinin tanıtımının yapıldığını söyledi.

Sinop’ta 676 toplumsal ve 1000 konut arsasının geçmiş etapta vatandaşlara sunulacağını rapor fail Karaömeroğlu, “Bugün Türkiye’nin arz şişman sosyal bölük hamlesini Sayın Cumhurbaşkanımız güzeşte hafta dile getirmişti. Bugün üstelik 17 ilimizde projenin ilk temelleri atılıyor.” dedi.

???????TOKİ eliyle kül illerde bölük yapılacağını belirten Karaömeroğlu, şunları kaydetti:

“Kurulan stantlarda TOKİ’nin vereceği konutlarla ilgilendiren, ‘Nasıl referans yapılacak, şartları nedir?’ diye niteleyerek bir bilgilendirme yapılıyor. Ayrıca yeğleme edeceğiniz dairenin de kuşkusuz olduğunu mevhum alemde göstermiş ve referans şartlarını de anlatmış oluyor. İnsanlarımızın dolandırılmaması üzere temas ilde lansman stantları kurulup el bilgilendiriliyor. Yalnız Sinop’ta 676 bölük amacıyla müracaat şartları anlatılıyor. Başvurular vakit kaybetmeden El Bankası’na ve e-devlet üzerinden yapılabiliyor. Onun amacıyla vatandaşlarımız özge insanların falsolu bilgilendirmelerine cebin kendilerini korusunlar. Vatandaşlarımızın bu şekilde akıntı etmelerini başvuru ediyoruz. Bugün 20.00’ye büyüklüğünde vatandaşlarımıza bilgilendirme yapacağız. Kendim dahi daireleri sanal gözlükle gördüm. Başvuru hakkım olsa ahzetmek isterdim. Manzaramız üstelik evlerimiz birlikte çok fena hâlde. Herkese müracaat yapmasını başvuru ediyoruz.”

Projeleri inceleyici vatandaşlar ise duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Share: