Sinop’ta çocukların judo etme hayali polisin desteğiyle hamur oldu

Sinop’ta İl Inanma Müdürlüğünce hayata geçirilen proje kapsamında kentte sportif faaliyetlere katılma imkanı olmayan 20 yavru üzere judo kursu açıldı.

İl Itimat Müdürlüğü Cemiyet Destekli Polislik Büro Müdürlüğünce Çocuk ve Gençleri Sosyal Dulda ve Bindi Programı çerçevesinde “Kuzeyin İncileri Projesi” kapsamında 20 yavru üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğünün katkılarıyla spor yapabilmeleri üzere judo kursu düzenlendi.

İl Güven Müdürü Tarıkhan Çetiner, Atatürk Spor Salonu’nda planlı programda, devletin bütün imkanlarıyla lisanslı sporcular yetiştirilmesine bindi olacaklarını söyledi.

Devletin tekmil kurumlarının çocukların yanı sıra olduğunu vurgulayan Çetiner, “Bu işbirliğiyle inşallah artık üstelik gene çocuklarımızın, gençlerimizin yararına çabalarımız bitmeme edecek. Bu çocuklarımıza judo eğitimi verdireceğiz ve hepsi birer sporcu olacak. Velilerimize da verdikleri katkıdan dolayı teşekkür ediyorum. Onların bizle yaptıkları hareket birliğiyle çocuklarımız inşallah gelecekte birer lisanslı sporcu olacak.” dedi.

Konuşmaların ardından çocuklara judo kıyafetleri verildi. Torunlar, daha bilahare kıyafetlerini giyerek katılımcılara eylem sundu.

???????

???????

Share: