Sinop’ta Damacana Suya Gelen Zamlardan Bilahare Su Tasfiye Cihazlarına Istem Arttı

MUSTAFA USTA

Damacana suya gelen zamların peşi sıra vatandaşlar, akarsu tasfiye cihazlarına yöneldi. Sinop’ta tasfiye sistemleri konusunda işletmecilik fail Gökhan Eriş, benzeri damacananın 30-35 lira olduğunu belirterek, “Haftada 1 damacana içilse ayda 4 damacana ediyor, minimumdan hesapladığım ant 120 lira yapar. Nedeniyle insanların üstelik daha çok arıtmaya yönelmeleri, arıtmayı seçmeleri henüz frapan gelmeye başladı” dedi.

Sinop’ta damacana suyun fiyatının 30-35 liraya kadar çıkmasının peşi sıra vatandaşların tasfiye suya yöneldiği belirtildi. Arıtma sistemleri konusunda işletmecilik özne Gökhan Eriş, bu yönelimin nedenlerini şöyle sıraladı:

“2-3 AYDAN BERİ BAYAĞI BİR GÖNÜL VAR”

“Son zamanlarda elhak bilinir kim damacana sular olsun, amade sular olsun fahiş bedel artışları oldu. Zımnında insanların dahi daha çok arıtmaya yönelmeleri, arıtmayı seçmeleri daha cazibeli gelmeye başladı. Kısaca 2-3 aydan beri birlikte sıradan bire bir gönül var arıtma sistemlerine. Zira cümle hesabını, kitabını yaptığı zaman damacana suyun tabi keyif derecesi tartışılır ama ince önel üstelik verilen servet adisyon edildiği ant arıtma cihazını aldığı zaman alet kendini amorti ediyor. Bu yüzden işlerimiz serencam zamanlarda biraz elan arttı. Vaktiyle arıtma cihazlarının süzgeç kontrollerini yaptırmayan insanlar dahi olabiliyordu. Bu çok dahi önemsenmiyordu. Bilinen geçen yıl yaşamış olduğumuz dominant felaketinden sonra da insanlar çıktı suya ehemmiyet vermeye, içtikleri suyu henüz temiz içebilmeleri amacıyla cihazların hizmet kontrollerini birlikte özverili tıpkı şekilde yapmaya başladılar. Hoppadak içmece suyunu almıyorsunuz buradan yeri geliyor çayı ve yemeğine kullanan müşterilerimiz hatta ürün ve sebzesini yıkayan müşterilerimiz da oluyor. Bu yüzden de bir zaman kullandığınız antlaşma tasfiye ihtiyacı oluyor bu cihazları.

Koruyucu filtrelerin zamanları ve belli tarihleri var. 3-4 yıl içerisinde üstelik bunların temizlenmesi geçişsiz ki. İçtiğiniz suyun kalitesinin hem artması hem de afiyet derecesinin ferah olması amacıyla bu bakım olaylarını bile önemsememiz lazım.

“DAMACANA SUYU KİMSE YEMEĞE KULLANAMIYOR”

Damacana su zaman bildiğim kadarıyla 30-35 teklik civarında. Işaret namına zaten değişiyor. Ara Sıra markalar elan nitelikli akarsu mu üretiyor ya birlikte firmanın isminden muhit mı bilinmeyen elan faziletli fiyatlarda oluyor. Bunu hesap ettiğimiz devir haftada 1 damacana içilse, ayda 4 damacana yapar. O dahi minimumdan hesapladığım zaman 120 teklik yapar. Bunu yıla vurduğumuz devir de bin 260 civarı tıpkısı amade suya dünyalık vermiş oluyorsunuz. Şöyle düşünmek geçişsiz. Ben bu hesabı minimum yapıyorum. Bir zamanda bile damacana suyu kimesne çayına, yemeğine kullanmıyordur. Herkes içmeye kullanıyordur. Bunu asgari hesaptan bin 260 liraya vuruyorsun amma bunu 2 katına vurduğun ahit yılda 2 bin 400 civarında aynı su parası vermiş oluyorsunuz. Bu üstelik çokça efdal para. Arıtma cihazına tıpkısı yol servet veriyorsunuz ve yılda benzeri kontrolünü yapıyorsun. Şu zaman bile fiyatlarda daima artım noktasında filhakika. Temas sabık çevrim fiyatlara zam geliyor.”

Fon dökümü:

*Gökhan Eriş

*Tafsilat görüntülerShare: