Sinop’ta site trafiği aralıksız denetleniyor

Sinop İl Itimat Müdürlüğü müşteri ve plak tanıma sistemi üzerinden uyumlu namına trafik denetimlerini sürdürüyor, kurallara uyulmaması halinde ise miftah plakalarına ilişkin maddelerden ceza kesiliyor.

Sinop İl Inanma Müdürlüğü Gidiş Geliş Tescil ve Fal Şube Müdürlüğü ekipleri, bastırık sahasında sürücülerin trafik kurallarına uymayarak her olumsuzluğa ve huzursuzluğa mahal vermeleri hususunda denetimlerini geceli gündüzlü sürdürüyor. Site Güvenliği Hile Sistemleri (KGYS) ve Plak Tanışıklık Sistemleri (PTS) üzerinden kontrollerini sağlayan ekipler, ayrıca kemer kullanımı, intikal önceliğine uyulmaması, mum ve safiha ikazlarına uyulmaması ve gidiş halindeyken cep telefonu kullanılması gibi olumsuzluk yaşatabilecek durumlarda harekete geçiyor. Şalter sahiplerinin tescil plakalarına 2918 mahdut Karayolları Trafik Kanunu’nun ilgilendiren maddelerinden Trafik İdari Nakdî Ceza Karar Tutanağı düzenleniyor.

Sinop İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Gidiş Geliş güvenliğini tehlikeye düşürecek şekilde kontra ve dokunaklı davranışta bulunanlarla çalışkan yerine savaş edilmesi, birey ve mülk emniyeti ile gidiş geliş güvenliğinin sağlanabilmesi, vatandaşlarımızın trafikte erinçli ayrımsız şekilde gezi etmesi üzere uyumlu kendisine trafik denetimleri yapılmaktadır. Yapılan denetimlerde gidiş halinde emniyet kemeri kullanılmaması, motosiklet ve motorlu derrace sürücülerinin siper başlığı ve gözlüğü kullanmaması, kavşaklarda intikal önceliğine uyulmaması, eğreti ve meslek geçitlerinde yayalara geçmiş geçiş hakkının verilmemesi, çerağ ve tablo ikazlarına uyulmaması, reviş halinde iken cep telefonu yahut danışma cihazlarını ele alarak kullanılması şeklinde detone görülen çevirgeç sahiplerinin tescil plakalarına 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun ilişkin maddelerinden Gidiş Geliş İdari Nakdî Ceza Değişmeyen Tutanağı düzenlenmektedir. Emniyetli yollar bahtiyar kent sloganıyla denetimlerimiz sakır sakır bire bir şekilde bitmeme edecektir” ifadelerine düz verildi. – SİNOP

Share: