Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan’dan hakkındaki iddialara dayalı izah Açıklaması

Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tehlikesiz Erkan, tıpkı gazetede saha düz iddialara ilgili, “Benim ve ailemin FETÖ ile ayrımsız irtibatını bulun tedrisat üyeliğinden ricat etmeye hazırım.” dedi.

Prof. Dr. Erkan, Rektörlük Senato Derinti Salonu’nda düzenlediği basın toplantısında, üzerine aynı gazetede düzlük kayran iddialara müteveccih açıklamada bulundu.

Ortaya atılan iddiaların hukuki bir delile dayanmadığını belirten Erkan, “Şahsıma yönelik peş niyetli bu iddiaların rektörlük atamaları arifesinde yapılması kuşkuları artırmıştır.” dedi.

Kendisiyle ait takanak operasyonu yürütüldüğünü savunan Erkan, şöyle devam etti:

“Tıpkı konuşmamda sözüm ona ‘Benim kaldığım evden 8 rektör çıktı.’ diye ayrımsız alay söylemişim. Bundan yola çıkarak benim FETÖ’cü olduğum yönünde beyin almaz bire bir sonuca varmışlar. Öncelikle konuşmamda, ‘Asistan ve öğrenciyken kaldığım 8 eş müderris oldu.’ dedim. Bunu söylememdeki misyon, pres şartlara rağmen isteyince muvaffakiyetli olunabiliyormuş. ‘Profesör olduk’ dememi ‘Rektör olduk’ namına fethetmek takanak operasyonu değil da nedir?”

Erkan, iddialarla ilişkin hukuki süreç başlattıklarını kaydederek, “Benim ve ailemin FETÖ ile bir irtibatını bulun tedris üyeliğinden istifa etmeye hazırım.” diyerek konuştu.

Share: